Hvězdnice zaplaví podzimní zahradu krásnými květy
Podzimní astry, tak se říká jedněm z nejkrásnějších podzimních trvalek. Hvězdnice začínají nakvétat už v srpnu a na zahradě vydrží krásné až do posledních mrazíků. Na podzimní zahradě představují…
Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2025. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem.
Podzimní astry, tak se říká jedněm z nejkrásnějších podzimních trvalek. Hvězdnice začínají nakvétat už v srpnu a na zahradě vydrží krásné až do posledních mrazíků. Na podzimní zahradě představují…
V antice byly známé jako „božské květiny“, v tuzemsku se jim odedávna říká čínské karafiáty, studentské karafiáty, strakáček, slzičky paní Marie, študák… to podle toho, který druh v zahradě máte.…
Krása letniček a trvalek pomalu odkvétá a vy přemýšlíte, čím zpestřit podzimní zahradu. Vsaďte na svíčkovce a trubače. Patří totiž k nejdéle kvetoucím rostlinám, které budou vaši zahradu zdobit až do…
Karel Čapek jednou napsal, že srpen je z pohledu zahradníka nejlepší měsíc pro dovolenou… aby hned v dalším odstavci přiznal, že tak jednoduché to není – i v srpnu je totiž na zahradě hodně co dělat.…
Kvetou na podzim (proto listopadky), známé jsou ale také jako chryzantémy či dušičky. V našich zahradách jsou jako doma, přestože jejich domov je v Číně a Japonsku. A přestože jsou vnímány hlavně…
Spolu s vřesy a vřesovci patří rododendrony a azalky mezi tzv. vřesovištní rostliny – tedy rostliny, které ke zdárnému růstu potřebují kyselejší substrát s co možná nejnižším obsahem vápníku. Ale…
Cibuloviny ozdobí vaši zahradu a domov celý rok. Jejich hlavní sezóna začíná a končí s jarem, kdy vykvétají pod stromy a keři, aby stihli odplodit ještě předtím, než je zastíní listí. Víte, kdy a jak…
Jejím domovem je Středomoří, kde se pěstuje dodnes. Proslavila Provence a jižní Dalmácii, zamilovali jsme si ji i my, obyvatelé střední Evropy. Koneckonců, i Petr Hapka jí věnoval slavnou písničku –…
Staré herbáře jí dávají jména jako oko, slunéčko, kuří oko, rmenec, svatojánské kvítko, husička nebo velká sedmikráska, v zahradě i na terase se snadno stane nepřehlédnutelnou dominantou – kopretina…
Chystáte se vysadit do zahrady rybíz, maliníky, borůvky, kiwi nebo další drobné ovoce? Připravili jsme pro vás podrobný návod, jak to udělat co nejlépe. Drobné ovoce bude na zahradě minimálně několik…
Zasadili jste hrušeň a našli jste po čase na listech hrušní okrouhlé oranžové skvrny s výrazným červeným lemováním? Máte tu čest s nejčastější chorobou hrušní posledních let – rzí hrušňovou.
Krušpánek, zimostráz, buxus. Hodí se do živých plotů, do skupinových výsadeb i jako solitéra. Výborně vypadá, když jej necháte volně růst, nevadí mu ale ani výrazný střih a tvarování. Stálezelená…
Cibule z vlastní zahrádky chutná nejlíp, to ví každý, kdo takovou cibuli někdy ochutnal. Jenže, někdy to není s jejím pěstováním úplně snadné, v posledních letech ji stále častěji napadají larvy dvou…
Na začátku je vždy jen pár jedinců, na konci zničená úroda. Mšice je nepřítel, který napadá téměř jakýkoli rostlinný druh. Během roku přivedou na svět až třicet generací, přičemž každá samička dokáže…
Keře zimostrázu mají na přelomu května a června nové, svěže zelené přírůstky a potřebují upravit, než začnou dřevnatět. Volně rostoucí buxusy jen lehce po obvodu zastřihneme do přirozeného tvaru,…
Jak to udělat, aby růže nasazovaly stále nové květy? Kdy a kolik hnojit? Jak se bránit růžovému padlí, černé skvrnitosti nebo mšicím škůdcům? A jak v létě růže sázet? Odpovědi najdete v našem…
V přírodě rostou v borových partiích lesů a na vyschlých rašeliništích, pro bohatý růst a bohaté kvetení potřebují podobné podmínky i v zahradě. Vřesy a vřesovce, vedle aster a chryzantém jedny z…
Kdy založit jahodový záhon, aby dal co nejvíce plodů hned první rok? U jahod platí, že čím dřív je zasadíte, tím větší je první sklizeň. Vysaďte je teď v srpnu a dočkáte se velké úrody hned napoprvé.…