210x210
Výměna poškozené rostliny zdarma
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
57797
Šetrné eko balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
benefit_4
10.000+ druhů rostlin skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2000 Kč
Za střední a velké nákupy na Flosu dostanete dopravu zdarma kdekoli po České republice. Jedinou výjimkou jsou velké vzrostlé stromy, které jsou složité na přepravu a není u nich doprava zdarma možná.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.

Hvězdnice zaplaví podzimní zahradu krásnými květy

Astra

Podzimní astry, tak se říká jedněm z nejkrásnějších podzimních trvalek. Hvězdnice začínají nakvétat už v srpnu a na zahradě vydrží krásné až do posledních mrazíků. Na podzimní zahradě představují rovněž cenný zdroj potravy pro motýly, hmyz a včelky, takže u vás na zahradě bude rušno i během podzimu.

Nenáročné hvězdnice s řadou druhů a kultivarů

Novoanglické vínové krasavice. Bělounké vřesovcové hvězdnice připomínající kopretiny. I desítky odstínů fialových, růžových a nachových podzimních aster nádherně ozdobí vaši odkvétající zahradu. Hvězdnice jsou nenáročné na pěstování, a proto mohou ozdobit i zahradu, na kterou nebude od září tolik času. Kvetou sice drobnějšími, ale velmi početnými kvítky, proto jejich stonky tvoří mohutné trsy a v záhonech vypadají jako barevné kvetoucí polštáře. Barevných druhů a kultivarů hvězdnic je obrovské množství – jednotlivé odstíny se ovšem vzájemně skvěle kombinují mezi sebou, nebo doplní trvalky či okrasné trávy. 

Výsadba podzimních aster

Hvězdnice se obvykle vysazují na konci srpna, ale pokud nás čeká teplý a vlahý podzim, můžete je bez obav sázet ještě během listopadu. Na jeden metr čtvereční se hodí přibližně čtyři až šest větších sazenic, v případě menších kultivarů uvažujte o šest až osmi kouscích. Sázet samozřejmě můžete i do smíšených záhonů, kde astry vypadají velmi efektně ve větších skupinách.

3 druhy hvězdnic, za kterými se podívá přes plot každý

Hvězdnice novobelgická Porzellan

Tato hvězdnice patří mezi speciální kousky v naší nabídce. Její zářivé květy oživí od září do října rozlehlou i menší zahrádku. Během slunných dnů pak přiláká řadu motýlů. Patří mezi husté druhy hvězdnic, které se dorůstají až do výšky 90 centimetrů. Výborně se kombinuje se všemi středně velkými květinami, zejména s chryzantémami, dalšími malokvětými trvalkami. Ukázat v e-shopu

Tip: Květy novobelgické hvězdnice zkrášlí nejen zahradu, ale taky každou kuchyni či obývák. Ve váze totiž vydrží čerstvé i celý týden.

Hvězdnice vřesovcová Golden Spray

Úctyhodná výška jednoho metru řadí tyto hvězdnice mezi jedny z nejvyšších. Kvete od září do října a patří mezi vůbec nejméně náročné hvězdnice. Velmi dobře navíc toleruje sucho, proto je vhodná pro všechny, kteří se ještě chystají na podzimní dovolenou nebo vědí, že během babího léta bude na zahrádku méně času než obvykle. Ukázat v e-shopu

Hvězdnice novobelgická Almira Double Pink

Nápadné vínové květy této hvězdnice krásně vynikají na tmavě zeleném pozadí listů a od září do října udělají parádu v trvalkové výsadbě i v podrostovém patře keřů či stromů. Novobelgická hvězdnice vaši zahradu doslova prozáří – efektní bude ve skupinové výsadbě, ale můžete ji zkusit vysadit i solitérně nebo ve větším množství, což působí nejpřirozeněji, protože právě tak sází rostliny i sama příroda. Ukázat v e-shopu

Tip: Její květy se výborně hodí k aranžování kytic.

 

Sdílet: