Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Hvězdnice zaplaví podzimní zahradu krásnými květy

Všechny články
hvězdnice

Podzimní astry, tak se říká jedněm z nejkrásnějších podzimních trvalek. Hvězdnice začínají nakvétat už v srpnu a na zahradě vydrží krásné až do posledních mrazíků. Na podzimní zahradě představují rovněž cenný zdroj potravy pro motýly, hmyz a včelky, takže u vás na zahradě bude rušno i během podzimu.

Nenáročné hvězdnice s řadou druhů a kultivarů

Novoanglické vínové krasavice. Bělounké vřesovcové hvězdnice připomínající kopretiny. I desítky odstínů fialových, růžových a nachových podzimních aster nádherně ozdobí vaši odkvétající zahradu. Hvězdnice jsou nenáročné na pěstování, a proto mohou ozdobit i zahradu, na kterou nebude od září tolik času. Kvetou sice drobnějšími, ale velmi početnými kvítky, proto jejich stonky tvoří mohutné trsy a v záhonech vypadají jako barevné kvetoucí polštáře. Barevných druhů a kultivarů hvězdnic je obrovské množství – jednotlivé odstíny se ovšem vzájemně skvěle kombinují mezi sebou, nebo doplní trvalky či okrasné trávy. 

Výsadba podzimních aster

Hvězdnice se obvykle vysazují na konci srpna, ale pokud nás čeká teplý a vlahý podzim, můžete je bez obav sázet ještě během listopadu. Na jeden metr čtvereční se hodí přibližně čtyři až šest větších sazenic, v případě menších kultivarů uvažujte o šest až osmi kouscích. Sázet samozřejmě můžete i do smíšených záhonů, kde astry vypadají velmi efektně ve větších skupinách.

 

 

 

Sdílet: