210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Přelom května a června? Je čas na tvarování buxusu

Všechny články
boxwood-3919431_1920

Keře zimostrázu mají na přelomu května a června nové, svěže zelené přírůstky a potřebují upravit, než začnou dřevnatět. Volně rostoucí buxusy jen lehce po obvodu zastřihneme do přirozeného tvaru, tvarované potřebují přesně zarovnat linie.

Menší keříky tvarujeme z ruky, na větší použijeme šablonu (kruh, kužel). Stříháte-li keříky do přesných obrazců pravidelně, kupte si anebo nechte vyrobit kovovou. U rovných plůtků si vyznačíme aspoň pomocí provázku hlavní linii, abychom udrželi jednotnou výšku. Tvarujeme klasickými nůžkami na živé ploty nebo elektrickými nůžkami na buxus.  Po řezu okolí keřů důkladně očistíme od zbytků.

Zimostráz střiháme za podmračného počasí anebo navečer, když již nehrozí přímé sluneční paprsky. Sestříhané keře zalijeme  ke kořenům a přihnojíme. Ideální jsou speciální  hnojiva na buxus, která dodávají rostlinám nezbytný vápník a stopové prvky.

Tvarování buxusu
Tvarování buxusu
Sdílet: