210x210
Výměna poškozené rostliny zdarma
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
57797
Šetrné eko balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
benefit_4
10.000+ druhů rostlin skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2000 Kč
Za střední a velké nákupy na Flosu dostanete dopravu zdarma kdekoli po České republice. Jedinou výjimkou jsou velké vzrostlé stromy, které jsou složité na přepravu a není u nich doprava zdarma možná.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.

Rozkvetlá podzimní zahrada: Zasaďte svíčkovce a trubače

Trubač

Krása letniček a trvalek pomalu odkvétá a vy přemýšlíte, čím zpestřit podzimní zahradu. Vsaďte na svíčkovce a trubače. Patří totiž k nejdéle kvetoucím trvalkám, které budou vaši zahradu zdobit až do prvních mrazů. Během podzimu na ně přiletí včelky i motýli a zajisté se přijdou podívat i zvědavé sousedky.

Nejdéle kvetoucí trvalky

Svíčkovce se právem řadí k nejdéle kvetoucím trvalkám – jejich první květy vás překvapí už na začátku léta a ty poslední zase potěší až do prvních mrazíků. Rostliny jsou mrazuvzdorné a velmi snadno se přesemení, proto se nemusíte bát, že by tahle krása příští rok nevykvetla. Na našem e-shopu najdete tyto oblíbené trvalky za výhodnou letní cenu, která vám zajistí, že budete mít nádherně barevnou zahradu i na podzim.

Bílé i temně růžové květy bez velkého úsilí

Severoameričtí příbuzní pupalkovitých se v českých zahradách zabydleli přibližně před deseti lety, proto svíčkovce řada zahrádkářů stále považuje za novinku. Jejich odrůdy se liší zejména barvou květů – od nádherně bílé až po temně růžovou – i zbarvením listů. Neúnavně kvetoucí rostliny velmi dobře snášejí sucho a výborně se kombinují s travinami i dalšími kvetoucími trvalkami. Svíčkovce byste měli sázet vždy tak, jak by je sázela sama příroda – tedy vždy po více rostlinách v jedné skupině, nikoli různé rostliny vedle sebe jako v botanické zahradě.

Dobrá zpráva pro balkonové zahradnice: Nižší kultivary svíčkovců lze pěstovat i v nádobách na terasách a balkonech. 

 

Nejkrásnější svíčkovce v okolí

Svíčkovec Gambit Rose

Trsovitě kvetoucí trvalka má velmi vzdušný tvar s drobnými zelenými listy. Pyšní se obrovskými květy růžové barvy. Hodí se do trvalkových záhonů, do štěrkových záhonů i na prosazení výsadby s travinami. Dobře se jim daří na slunci a nevadí jim sucho. Fajnšmekři tvoří ze svíčkovců krásné kvetoucí koberce. Ukázat v e-shopu

Svíčkovec Sparkle White

Drobné lístky a jemné květy této nenápadné krasavice se hodí spíše do volně pojatých výsadeb, zahrad přírodního typu nebo venkovských zahrad. Svíčkovec Sparkle White ve srovnání s ostatními oplývá velkým množstvím květů. Stejně jako ostatním svíčkovcům mu svědčí slunné a mírně vlhké stanoviště. Ukázat v e-shopu

Svíčkovec Summer Breeze

Jemná trvalka, která se v našich podmínkách pěstuje jako letnička, vypadá výborně v kombinaci s travinami. Sluší jí to podél nižších kostřav i vedle velikánů, jako jsou kavyl, dochan nebo ostřice. Ukázat v e-shopu

Svíčkovec Gambit Variegata Rose

Atraktivní kultivar pro náročné zahradnice, které si potrpí na pestrost barev. Svým neobvyklým tvarem květů vaši zahradu ozdobí od června až do září. Záplava tmavě růžových květů může reprezentovat přímo před vchodem do domu nebo tvořit stálekvetoucí dominantu trvalkového záhonu. Do e-shopu

Dokonale okrasné popínavky – trubače

Hledáte-li popínavku pro krásné květy během pozdního a babího léta, určitě vás budou zajímat trubače – konkrétně trubač velkokvětý a trubač kořenující. Tyto okouzlující popínavé dřeviny jsou dokonale okrasné a výborně se hodí na ovíjení pergol, branek, zahradních domků či nevzhledných zdí. Trubače upřednostňují jižně exponované polohy a dostatek místa. Velmi dobře se jim daří na drátěných konstrukcích. Trubače navíc rostou poměrně bujně, takže během několika let vytvoří velmi husté dělicí či pohledové clony.

Trubač kořenující

Kdybychom měli z trubačů doporučit jen jeden kultivar, určitě by to byl trubač kořenující. Jeho oranžovočervené nálevkovité květy se sice objevují až po několika letech, ale zato v takovém množství, že vám to bohatě vynahradí. Velmi rychle roste, ocení humusovitou půdu a vyznačuje se daleko vyšší odolností vůči mrazu, než je tomu u většiny trubačů. Skvěle bude vypadat na nové pergole i na starší nevzhledné zdi. Ukázat v e-shopu

 

Sdílet: