210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro všechny běžné zásilky kurýrem či poštou (ne pro Top Trans a Individuální přepravu).

O nás

P1040184
P1040184

Jsme zahradníci tělem i duší. Jistě, to může tvrdit každý... My to ale nevzdali, když nás v roce 2002 spláchla povodeň a museli jsme vyhodit víc jak půl milionu rostlin. Ani když nám pojišťovna nic nedala. A dokonce ani když nás v roce 2013 spláchla znovu.

Jednoduše proto, že si neumíme představit dělat něco jiného. Rostliny jsou pro nás srdeční záležitost. A rádi pomáháme těm, co to mají stejně.

  • chceme, abyste měli z rostlin radost, takže dáváme garanci spokojenosti, nebo výměnu zdarma
  • máme největší výběr rostlin - přes 10.000 druhů, takže u nás najdete i to, co jinde nemají
  • všechny rostliny pečlivě balíme, aby k Vám dorazily v pořádku
  • nejsme jen překupníci - ročně pro Vás sami vypěstujeme 1.000.000 rostlin, takže je z čeho vybírat
  • rostliny pěstujeme šetrně, s minimem nutné chemie. To aby Vám vydržely celý život. Tedy kromě letniček, ale s tím nic neuděláme :-)
P1040184
P1040184

Ročně vypěstujeme 1 000 000 rostlin

Chceme, abyste si mohli vybrat. A také chceme, abyste neplatili zbytečně. Proto rostliny pěstujeme ve velkém - naše zahradnictví má více jak 30 000m2.

600m2 z toho jsou kryté plochy, téměř 25 000m2 otevřené produkční plochy. Moc rádi Vás uvidíme, pokud se rozhodnete sami si vybrat. A pokud ne, máme vše i na eshopu.

Navíc chystáme víkendový rozvoz, abychom Vám rostliny mohli odvézt na chatu či chalupu. A to včetně vzrostlejších stromů.

IMG_2705
IMG_2705

Jak balíme

Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhony. Podívejte se jak

Garance zdravé rostliny, nebo výměna zdarma

"Chceme, aby Vám naše rostliny dělaly radost. To znamená, že garantujeme, že Vám rostlina přijde zdravá, hezká a nepoškozená. Pokud se tak náhodou stane - aktuálně je to necelé 1% objednávek - rostlinu Vám pošleme novou. Bez vytáček a s omluvou"

Václav Mařík, majitel flosu

Naše historie

Jsme s Vámi již dlouho, přesně od roku 1991. Zde jsou naše největší milníky

noico
2017 - nová matečnice
Vybudovali jsme nové středisko matečních rostlin. Nyní máme dalších 10 000m2 ploch pro pěstování vlastního sadebního materiálu
noico
2016 - nové středisko
Podařilo se nám získat nový pozemek u Kralup nad Vltavou, kde bychom rádi vybudovali nové cash & carry středisko. Začínáme vyběhávat razítka...
Povodně 2013
2013 - další povodně
Další zkouška. Přichází jaro a s ním i další velká voda. Odnáší nám více jak půl milionu rostlin a také důvěru v pojišťovnu, která nám do dnešního dne ze škody neuhradila ani korunu... Kromě starostí však přichází nová výzva. Firma je na hranici bankrotu, přesto se nám však daří ji postavit znovu. Lepší, modernější... Na této obnově se kromě věrných zaměstnanců podílelli také někteří dodavatelé. Aniž by museli, podali nám pomocnou ruku ve chvíli, kdy jsme ji nejvíc potřebovali.
017Z.protejsiho.brehu[1]
2002 - povodně
Přicházíme o všechno. Na rok 2002 si pamatuje hodně lidí. I my. Firma byla kompletně zničena a přežila jen se štěstím a hlavně pomocí a trpělivostí našich zaměstnanců. Díky nim jsme mohli začít znovu
noico
1997 - rekonstrukce
Původní skleníky se bourají staví se nové. Ty už topí samy a tak můžeme v klidu spát :-)
noico
1991 - začínáme
Začátky...
V tomto roce jsme si pronajali starý areál zahradnictví v Řeži. Skleníky se v té době vytápěli uhlím a samozřejmě se do kotle přikládalo ručně. A když byly velké mrazy? No, tak jsme tady spali na zemi a v noci chodili přikládat...