Podzimní střih trvalek ano nebo ne?
Existují dva odlišné názory. Jeden se přiklání ke střihu podzimnímu, protože zahrada je dříve „uklizená“ a část práce je již hotová. Ale!
Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2025. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem.
Existují dva odlišné názory. Jeden se přiklání ke střihu podzimnímu, protože zahrada je dříve „uklizená“ a část práce je již hotová. Ale!
Obzvlášť na podzim a na jaře vzniká na zahradě velké množství bio odpadu. Stříhají se letničky, keře, trvalky a hrabe se listí. Jak s tím vším naložit, aby i tento druh odpadu našel využití?
Také máte pocit, že na podzim byste měli, stejně jako většina vašich sousedů zahradu uklidit do posledního lístečku, ostříhat všechno co je výš jak 10 cm nad trávou a nejlépe posekat ještě před mrazy…
V listopadu se zahrada začíná pomalu ukládat ke spánku, přesto se ani teď zahradnice a zahradníci prakticky nezastaví - stále je totiž co dělat, a to v zahradě okrasné i užitkové. Na co nezapomenout…
Rytí záhonů máte za sebou, listí shrabané, trávník je ošetřen, jezírko také. Říkáte si, co dalšího by se v pozdním podzimu dalo na zahradě ještě zvládnout? Založte skalku - právě říjen, listopad a…
Září v zahradě? Léto se pomalu loučí, do zimy je přitom ještě daleko… a nás čeká tolik práce, že se zastavíme jen zřídka. Skutečně, jestli je nějaký měsíc, kdy se na zahradě prakticky nezastavíte, je…
Sklizeň mnohých druhů ovoce a zeleniny, zálivka, hnojení, řez a střih stromů i bylin, založení jahodiště… i v srpnu je v zahradě pořád co dělat. Přehled nejdůležitějších prací jsme pro vás připravili…
První měsíc prázdnin je měsícem sklizně mnoha druhů ovoce a zeleniny a dobou plného květu balkonovek, letniček a mnoha trvalek. Že jsou prázdniny ale neznamená, že můžeme v zahradě pouze odpočívat –…
V červnu je v zahradě pořád na co se dívat… a pořád je i co dělat. Péči vyžaduje okrasná i užitková část zahrady. Červen je ale i měsícem, kdy začínáme sklízet plody své práce – dozrávají první…
Výsadba balkonovek, péče o trávník, nekončící boj s plevely, ochrana mladých sazenic zeleniny před slimáky a ptáky, kteří někdy rádi oždibují mladé lístky hrachu či salátu, kypření půdy, zalévání –…
Zahradní jezírko bývá v mnoha zahradách jednou z jejích dominant. Není divu, pokud o něj správně pečujeme, stane se z něj záhy jeden z nejkrásnějších živých obrazů, které si pro sebe můžeme vytvořit.…
Máte ji po ruce od jara do zimy? Nedivíme se vám. Mulčovací kůra je zkrátka skvělý pomocník, který ušetří spoustu práce. Ochrání půdu před vysycháním a zamezí rozvoji plevele. Kromě regulace vlhkosti…
Než přijde zima, čeká zahradníky a zahradnice ještě mnoho perných dnů. Sklizeň ovoce a zeleniny, prořezávání stromů, údržba pracovních pomůcek, ošetření trávníku, výsadba stromků... také se chystáte?…
Karel Čapek jednou napsal, že srpen je z pohledu zahradníka nejlepší měsíc pro dovolenou… aby hned v dalším odstavci přiznal, že tak jednoduché to není – i v srpnu je totiž na zahradě hodně co dělat.…
Nejtěžší práci – dvojité rytí – jste už zřejmě odvedli na podzim. Na jaře vás v rámci přípravy záhonů čeká především drobné srovnání, uhrabání a přihnojení. Zapomenout byste neměli ani na vápnění a s…
Jejím domovem je Středomoří, kde se pěstuje dodnes. Proslavila Provence a jižní Dalmácii, zamilovali jsme si ji i my, obyvatelé střední Evropy. Koneckonců, i Petr Hapka jí věnoval slavnou písničku –…