Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

7 tipů na ekologická hnojiva

Všechny články
kompost

Trendy posledních let ukazují, že hnojit ekologickými hnojivy je zdravé jak pro zahradu, tak pro živočichy, kteří ji navštěvují, a samozřejmě i pro nás. Existuje nespočet možností, jak si připravit hnojivo na přírodní bázi, aniž by nás to stálo příliš námahy a času.

Hnojiva, která si můžete vyrobit svépomocí:

·         Kopřivová jícha neboli výluh

·         Kompost

·         Popel z ohniště nebo krbu

·         Kávová sedlina

·         Koňský hnůj

·         Voda z vaření brambor nebo vajec

·         Slepičince

 

Kopřivová jícha obsahuje vysoké množství dusíku a dalších prvků, díky čemuž se hodí jak k hnojení zeleniny, tak okrasných rostlin. Nasbírejte kopřivy, které ještě nekvetou, dejte do nádoby zhruba do výšky ½ až 2/3, zalijte vodou, přikryjte víkem a nechte kvasit. Za 3-4 týdny je hnojivo hotové. Takto hotová směs je poměrně silně zapáchající. To stejné platí o výluhu ze slepičinců.

O zahradním kompostu jsme psali zde.

Popel obsahuje hodně vápníku, takže se nehodí k rostlinám, které preferují kyselé půdy, jako jsou například azalky a rododendrony. Výtečně se hodí do kompostu. V menším zastoupení obsahuje také draslík, fosfor a hořčík.

Jste-li milovníci kávy, tak rozhodně nevyhazujte „lógr“. Vzhledem k tomu, že jej asi nemáte na kila, tak se hodí k hnojení květníků a kvetoucích rostlin.

V Čechách je velká tradice chovu koní a určitě v rozumné vzdálenosti najdete stáje. Koňský hnůj poskytují zdarma, protože se jej rádi zbaví. Nemusíte se ani tolik obávat zápachu, pokud je suchý, tak téměř nezapáchá a po zapracování do záhonů jej neucítíte. Rostliny jej milují.

Voda z vaření vajec obsahuje vápník, z brambor vitamíny. Nechte ji vychladnout a použijte třeba na pokojové rostliny.

Všechny výše zmíněné „suroviny“ k výrobě hnojiva můžete s úspěchem přidat do kompostu. Bude pak o dost výživnější.

A pokud nemáte čas, chuť nebo prostor pro výrobu vlastního hnojiva, tak využijte naší nabídky minerálních, organickýchorganicko-minerálních a přírodních hnojiv.

Sdílet: