Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Podzim v zahradě

V listopadu se zahrada začíná pomalu ukládat ke spánku, přesto se ani teď zahradnice a zahradníci prakticky nezastaví - stále je totiž co dělat, a to v zahradě okrasné i užitkové. Na co nezapomenout a čeho se naopak vyvarovat?

V užitkové a okrasné zahradě připravte choulostivé rostliny na první mrazy

I když nás dost možná čeká další teplá zima s mírnými mrazy, nenechávejte ochranu rostlin náchylných k poškození mrazem na poslední chvíli. Mnohé druhy na podzim mají pletiva ještě plná vody, která je při zmrznutí nenávratně poškodí - rozsah škod většinou zjistíte až na jaře. 

Jak chránit zahradu před prvními mrazy?

  • Teplomilné rostliny, které pěstujete v nádobách, přemístěte z venkovních prostor do místností, kde nemrzne. 
  • U nádobových rostlin, které pěstujete celoročně venku, zajistěte, aby voda ze zálivky (z deště, sněhu) mohla volně odtékat a nezamrzla.
  • Růže a další choulostivé rostliny ochraňte geotextilií, chvojím nebo jiným vhodným mulčem. Mulčování slámou není vhodné, často v ní nalézají útočiště myši.
  • Pokud máte problém s okusováním dřevin zvěří, vhodným způsobem tyto dřeviny zabezpečte - stromy a keře poškozené okusem snáze podléhají mrazu. 

Stále je čas na výsadbu růží, stromů a keřů

Ideální je vysadit nové růže kolem poloviny listopadu, můžete ale i kdykoli později, pokud ještě nezačalo mrznout a rostliny mají možnost využít bohatou podzimní vláhu. Při výsadbě růží postupujte s rozmyslem, na stanovišti budou často celá desetiletí, špatně zvolené místo znamená další přesazování.

Až do doby, než půda promrzne, máte stále čas na vysazování stromků a keřů, včetně ovocných. Vhodné jsou kontejnerované sazenice, snadněji využijí závlahy z podzimních dešťů a prvního sněhu a lépe zakoření. 

Velkou pozornost a péči věnujte v listopadu trávníku

Pokud je stále teplé počasí, je možné i v listopadu pravidelně sekat - sečte ale “navysoko”, trávník by měl být připraven na přezimování vysoký nejméně 5 cm. Nezapomeňte pečlivě vyhrabat spadané listí, pod kterým by trávník v zimě mohl zahnívat. Navíc, v listí mohou přezimovat plísně a další choroby a škůdci. 

Listí zkompostujte, část můžete ponechat na vhodném místě v zahradě jako útočiště pro ježky a další užitečná zvířata.V listopadu je nejvyšší čas na poslední hnojení trávníku - použijte speciální podzimní hnojiva.

Listopadová zálivka? Ocení ji především stromy

Pokud máte v sudech nebo jiných záchytných systémech i v listopadu dostatek vody, dopřejte stromům a keřům v zahradě důkladnou zálivku. Obecně se doporučuje 10 litrů ke každému, samozřejmě, záleží na velikosti - větší potřebují více vody, menší se spokojí s menším množstvím.

I nářadí, zahradní technika a další pomůcky potřebují před zimou údržbu

Zkontrolujte před zimou stav skleníků a foliovníků, vyměňte prasklé tabulky skla, péči věnujte pohyblivým částem, které by mohl v zimě poškodit vítr. Očistěte a uskladněte zahradní nářadí, zazimujte sekačku, křovinořez a další motorové pomocníky. Uložte zahradní hadice, vypusťte vodu ze sudů a zavlažovacích systémů. 

 

Sdílet: