210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Podzimní střih trvalek ano nebo ne?

Všechny články
střih

Existují dva odlišné názory. Jeden se přiklání ke střihu podzimnímu, protože zahrada je dříve „uklizená“ a část práce je již hotová. Ale!

Nejen, že zahrada vypadá smutně a opuštěně, ale střihem rostliny před zimou oslabujete. Berete místo pro úkryt drobným živočichům a okrádáte se o pohled na zajímavá suchá květenství pohupující se ve větru. 

Zkuste napodobit rytmus přírody. 

Takže, my se přikláníme k NEstříhání na podzim. Počkejte si pěkně na jaro, kochejte se podzimní zahradou, jak mění barvy a strukturu. Některé trvalky mohou být vyloženě zimní okrasou zahrady. Když na ně napadá sníh, tvoří se na jejich povrchu jinovatka, vykukují z mlhy nebo jen tak vlají ve větru. Jejich semena jsou vítanou potravou pro ptáky a ve vzrostlých trvalkách může najít útočiště drobný hmyz a ptáci. Záhony působí skoro divoce a hlavně přirozeně.

Pokud máte v zahradě rostliny, které se rozšiřují vysemeněním a je to nežádoucí, tak jejich květy odstraňte/ostříhejte ještě před uschnutím. To je opravdu jediné stříhání, které doporučujeme. 


Které rostliny jsou přes zimu dekorativní a rozhodně je doporučujeme ostříhat až z jara?


V zimním období kvete Čemeřice černá nebo vilín.

 

A co opadané listy stromů a keřů?

Věděli jste, že když necháte suché listy v záhonu, tak nejen, že zetlejí a vytvoří základ pro humus, ale žížaly je zatahají do půdy? 

 


Rozhodnutí, jak si rozvrhnout stříhání trvalek na zahradě je samozřejmě na Vás. Pamatujte, že když člověk s láskou pečuje o zahradu, tak ona mu to jistě vrátí. 

 

Sdílet: