210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro všechny běžné zásilky kurýrem či poštou (ne pro Top Trans a Individuální přepravu).

Podzimní střih trvalek ano nebo ne?

Všechny články
střih

Existují dva odlišné názory, co se týká střihu trvalek. Jeden se přiklání ke střihu podzimnímu, protože zahrada je dříve „uklizená“ a část práce máte již hotovou. Ale! Zahrad vypadá smutně, opuštěně, sklesle…

Navíc nenabízí prostor pro úkryt drobným živočichům. V přírodě ji také nikdo nestříhá, a když se mezi suchými rostlinami prohání vítr a pohupuje suchými květy nebo zbylými listy, tak je to přeci krásný pohled!
Takže, my se přikláníme k NEstříhání na podzim. Počkejte si pěkně na jaro, kochejte se podzimní zahradou, jak mění barvy a strukturu. Některé trvalky mohou být vyloženě zimní okrasou zahrady. Když na ně napadá sníh, tvoří se na jejich povrchu jinovatka, vykukují z mlhy nebo jen tak vlají ve větru. Jejich semena jsou vítanou potravou pro ptáky a ve vzrostlých trvalkách může najít útočiště drobný hmyz a ptáci. Záhony působí skoro divoce a hlavně přirozeně.


Které rostliny jsou přes zimu vyloženě dekorativní a rozhodně je doporučujeme ostříhat až z jara?


V zimním období nás pak bude svými květy těšit Čemeřice černá.

Rozhodnutí, jak si rozvrhnout stříhání trvalek na zahradě je na vás. Ani jedna z cest není špatná, každá má něco do sebe. Pamatujte, že když člověk s láskou pečuje o zahradu, tak ona mu to jistě vrátí. Ať už stříháte na podzim, nebo na jaře.

 

Sdílet: