210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Trvalkový záhon - díl III., aneb čím mulčovat

Všechny články
mulčování

Trvalkový záhon je založený. Mezi trvalkami je dost velký prázdný prostor, který zanedlouho zaplní plevel. To však nechceme! Jak zabránit výsevu a růstu plevele v záhonu? Mulčováním.

Mulčování je skvělá metoda, která:

·         ušetří čas, protože výrazně zhorší podmínky pro výsev a růst plevele.

·         snižuje odpar vody z půdy, takže nemusíte tak často zalévat.


Čím mulčovat?

Mulčování městských a soukromých záhonu se liší. Ve městech se nejčastěji používá drobný kačírek, protože údržba takového záhonu je nejekonomičtější.

V soukromých zahradách se nejčastěji k mulčování používá:

·         drcená kůra jehličnatých stromů

·         dřevitá štěpka z listnatých stromů

·         vrstva posekané trávy

·         listy z ovocných stromů, domácích druhů keřů a stromů (nepoužívejte akát a ořech)

·         nepotištěné kartony, které se následně zasypou vrstvou trávy nebo listů.


Jakmile se trvalky rozrostou a vytvoří kompaktní hmotu, tak nemusíte mulčovat. Dalším benefitem mulčování trávou, listy a kůrou je, že se postupně rozloží a vytvoří humus.

Možná Vás zaujala možnost mulčování kartonem. Ten natrhejte na přiměřeně velké kusy, bude se lépe pokládat mezi rostliny. Aby záhon vypadal vzhledně, tak kartony zasypejte trávou nebo listy a zalijte vodou. Karton se rozmočí a nebude mít tendenci odletět. Ze zkušenosti jedné z našich kolegyň je místo pod kartonovou mulčí ideální pro drobné živočichy.

I v zahradách můžete použít kačírek. Pokud byste se však rozhodli jej jednou ze záhonu odstranit, tak to bude trochu komplikovanější. Kačírek se na rozdíl od jiných, výše zmíněných materiálů nerozloží.

Sdílet: