benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pepino 'Adela'

Solanum muricatum 'Adela'

Popis rostliny:Pepino je polokeř patřící do čeledi Solanaceae - lilkovité. Pravděpodobně pochází z Peru nebo Kolumbie odkud se rozšířilo do ostatních jihoamerických oblastí. Pepino 'Adela' vytváří bohatý keř dorůstající do výšky 80 cm. Kvete… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 11
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva květu
fialová
Barva plodu
oranžová
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Pepino je polokeř patřící do čeledi Solanaceae - lilkovité. Pravděpodobně pochází z Peru nebo Kolumbie odkud se rozšířilo do ostatních jihoamerických oblastí. Pepino 'Adela' vytváří bohatý keř dorůstající do výšky 80 cm. Kvete fialovými květy. Jedlé plody jsou bobule vejčitého tvaru s lesklou slupkou. Přecházejí od zelené do žluté až žluto-oranžové barvy s podélným fialovým pruhováním. Zralé plody jsou šťavnaté, intenzivně voní a připomínají cukrový meloun.

Pepino 'Adela' v zahradě:

·         Přes léto se nejlépe pěstuje ve velkém květináči.

·         Působí velmi dekorativně v závěsných květináčích.

·         Rostlinu umístěte na balkon nebo terasu na slunné místo.

Využití pepina 'Adela':

  •          Plody jsou bohaté na vitaminy, nejvíce obsahují vitamín C, čímž se vyrovnají citrusem.
  •          Vhodné jsou do ovocných salátů.
  •          Mohou se zpracovávat na marmelády nebo povidla.
  • Konzumují se syrové plody bez slupky.

Návod na pěstování:

Pepino 'Adela' má v oblibě slunečné a teplé místo, chráněné před větrem. Vysaďte ho do lehké, dobře vyhnojené zeminy. Substrát můžete zvolit zahradnický univerzální. V našich podmínkách se pěstuje jako letnička, proto ho raději vysaďte do květináče. Venku ho umístíte až koncem května, kdy rostlině nehrozí noční poklesy teplot. Tepelné nároky má podobné jako rajčata a pokud máte skleník, můžete jej vysadit spíše do skleníku, čímž jeho růst urychlíte. Když už nehrozí noční mrazy přesaďte ho do květináče a dejte venku. Hnojí se formou zálivky. Zvýšený obsah fosforu v hnojivu může urychlit dozrávání plodů až o dva týdny. Pepino můžete s úspěchem přezimovat v chladné, světlé místnosti při teplotě 10 - 14 ° C a při omezené zálivce. V předjaří proveďte zpětný řez a výhony zkraťte na 10 cm délky, podpoříte tím kompaktní růst, dobré rozvětvení i násadu květů.