benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rybíz červený 'Maraton'

Ribes rubrum 'Maraton'

Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se už od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím. Odrůda 'Maraton' je středně… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
zelenožlutá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se už od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím.
Odrůda 'Maraton' je středně raná odrůda, která vznikla na Slovensku křížením odrůd Jonkheer van Tets x Heinemannova. Vytváří vzrůstné, polorozložité, hustší keře. Kvete brzy, od dubna do května a nebývá poškozována jarními mrazy. Dozrává kolem poloviny července. Hrozny má delší se sladkokyselými bobulemi červené barvy. Dužina je tuhá, šťavnatá a má tmavě červenou barvu.
Rybíz červený je vhodný k pěstování ve všech oblastech, kde se pěstuje rybíz. Není náročný na půdní a klimatické podmínky. Nejlépe se mu daří na slunném místě nebo v polostínu v lehčích humózních půdách s dostatkem vláhy. Vyznačuje se vysokou rezistentností vůči chorobám a škůdcům. Je odolný proti antraknóze. Vyžaduje pravidelné prosvětlování.
Odrůda Maraton se hodí k přímé konzumaci i ke zpracování.