Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Pět tipů na zdravé drobné ovoce

Všechny články
aronia-2643274_1920

Malé vzrůstem, velké svým účinkem na zdraví a chuťovým zážitkem. Ovocné keře, které jsme vybrali do speciálu Pět tipů za zdravé drobné ovoce, budou slušet i vaší zahrádce. A nezapomeňte – včasná jarní výsadba znamená u většiny vybraných druhů první sklizeň už v příštím roce.

Josta

To nejlepší z černého rybízu a angreštu – zasaďte jostu a budete to mít. Josta netrpí na choroby, plodí pravidelně, a to i na starších než jednoletých výhonech, i osmiletých. Má mimořádný obsah vitamínu C. Mimochodem, víte, že Josta byla vyšlechtěna v roce 1977 v tehdejší NDR?

Aronie

Jen málo ovoce má tolik antioxidantů a vitamínu C jako aronie. Velmi bohatě plodí, nevyžaduje žádnou zvláštní péči, stačí jí slunečné místo. Známá je také pod dalšími jmény – temnoplodec či černá jeřabina.

Indiánská borůvka (muchovník)

Keř známý také jako indiánská borůvka je velmi otužilý (snese mrazy až do -30 stupňů), výborně prospívá téměř v každé půdě, je samosprašný, plodit začíná druhým až třetím rokem po výsadbě. A teď to nejlepší – na každém muchovníku sklidíte 8-12 kg plodů, které v kuchyni využijete podobně jako borůvky.

Keříčkový maliník Ruby Beauty

Keříčková rajčata, keříčkové papriky, to už tu všechno bylo – ale keříčkový maliník? Ruby Beauty je malý, beztrnný a mimořádně plodný kultivar maliníku. Dospělý keřík jen výjimečně přesáhne 1 metr, tvoří hezké a kompaktní keře, ze kterých sklidíte až 1,5 kg malin.

Americká brusinka

Klikva velkoplodá Red Pearl je hodna svého jména – na podzim se každý keřík obalí velkým množstvím jasně červených plodů, které jsou podobné našim brusinkám. Má vysoký obsah vitaminů A, E, C, vápníku, železa, draslíku a hořčíku. Pro pěstování potřebuje kyselou půdu.

Sdílet: