Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Pět tipů na zdravé drobné ovoce

Všechny články
aronia-2643274_1920

Malé vzrůstem, velké svým účinkem na zdraví a chuťovým zážitkem. Ovocné keře, které jsme vybrali do speciálu Pět tipů za zdravé drobné ovoce, budou slušet i vaší zahrádce. A nezapomeňte – včasná jarní výsadba znamená u většiny vybraných druhů první sklizeň už v příštím roce.

Josta

To nejlepší z černého rybízu a angreštu – zasaďte jostu a budete to mít. Josta netrpí na choroby, plodí pravidelně, a to i na starších než jednoletých výhonech, i osmiletých. Má mimořádný obsah vitamínu C. Mimochodem, víte, že Josta byla vyšlechtěna v roce 1977 v tehdejší NDR?

Aronie

Jen málo ovoce má tolik antioxidantů a vitamínu C jako aronie. Velmi bohatě plodí, nevyžaduje žádnou zvláštní péči, stačí jí slunečné místo. Známá je také pod dalšími jmény – temnoplodec či černá jeřabina.

Indiánská borůvka (muchovník)

Keř známý také jako indiánská borůvka je velmi otužilý (snese mrazy až do -30 stupňů), výborně prospívá téměř v každé půdě, je samosprašný, plodit začíná druhým až třetím rokem po výsadbě. A teď to nejlepší – na každém muchovníku sklidíte 8-12 kg plodů, které v kuchyni využijete podobně jako borůvky.

Keříčkový maliník Ruby Beauty

Keříčková rajčata, keříčkové papriky, to už tu všechno bylo – ale keříčkový maliník? Ruby Beauty je malý, beztrnný a mimořádně plodný kultivar maliníku. Dospělý keřík jen výjimečně přesáhne 1 metr, tvoří hezké a kompaktní keře, ze kterých sklidíte až 1,5 kg malin.

Americká brusinka

Klikva velkoplodá Red Pearl je hodna svého jména – na podzim se každý keřík obalí velkým množstvím jasně červených plodů, které jsou podobné našim brusinkám. Má vysoký obsah vitaminů A, E, C, vápníku, železa, draslíku a hořčíku. Pro pěstování potřebuje kyselou půdu.

Který zdravý keř si vyberete?

Sdílet: