benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rybíz červený 'Hron'

Ribes rubrum 'Hron'

Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se už od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím. Odrůda 'Hron' vznikla na… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
zelenožlutá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se už od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím.
Odrůda 'Hron' vznikla na Slovensku křížením odrůd Jonkheer van Tets x Heinemannova. Je to později zrající, středně hustý, vzpřímený keř. Kvete bohatě a je samosprašný. Dozrává ve druhé polovině července. Hrozny jsou delší s velkými, kulatými bobulemi červené barvy. Slupka je pevná, dužina má dobrou konzistenci, je šťavnatá a aromatická. Po dozrání plody neopadávají.
Rybíz červený je vhodný k pěstování ve vyšších polohách. Na prostředí se dobře adaptuje, nemá speciální požadavky na půdní a klimatické podmínky, proto je vhodný do vyšších, drsných podmínek. Vyznačuje se vysokou odolností vůči chorobám.
Plody Hron jsou vhodné k přímé konzumaci, ale i ke zpracování, k výrobě moštů, vína a sirupů.