benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Mirabelka 'Mirabelka'

Prunus domestica 'Mirabelka'

Prunus domestica, česky mirabelka, je menší ovocný strom z čeledi Rosaceae – růžovité. Pochází z volného křížení švestky trnkové se švestkou třešňovou. Mirabelka je odrůda slabšího růstu, má drobnější, kulovité plody žluté barvy se žlutou dužinou.… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
žlutá
  • Popis produktu
Prunus domestica, česky mirabelka, je menší ovocný strom z čeledi Rosaceae – růžovité. Pochází z volného křížení švestky trnkové se švestkou třešňovou.
Mirabelka je odrůda slabšího růstu, má drobnější, kulovité plody žluté barvy se žlutou dužinou. Plody jsou výrazně aromatické a dozrávají v srpnu. Dužina se odděluje od pecky. Kvete od dubna do května menšími bílými kvítky. Mirabelky mají sladce aromatickou chuť.
Nejvhodnější jsou pro ně slunná místa a teplé, střední polohy. Vysazujeme je na rovinaté polohy, ale i na mírné svahy. Nejlépe se jim daří v teplejších a vlhkých půdách.
Jsou bohaté na cukry, minerální látky a vitamíny. Připravujeme z nich kompoty, želé a džemy. Jsou vhodné i pro děti, zlepšují peristaltiku střev, zbavují tělo nadměrného množství tuku a pomáhají během hubnutí. Doporučují se při chorobách ledvin a i při vysokém krevním tlaku.