benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Slíva - raná 'Bryská'

Prunus domestica 'Bryská'

Bryská je raná cizosprašná slíva pocházející z Francie. Růst je bujný, později slábne, koruna je menší, kulovitá. Plod je malý až středně velký, kulovitý. Slupka je pevná, červenomodrá až modrá, šedomodře ojíněná, nakyslá. Dužnina je polotuhá, jemná… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
červenofialová
  • Popis produktu
Bryská je raná cizosprašná slíva pocházející z Francie. Růst je bujný, později slábne, koruna je menší, kulovitá. Plod je malý až středně velký, kulovitý. Slupka je pevná, červenomodrá až modrá, šedomodře ojíněná, nakyslá. Dužnina je polotuhá, jemná, zelenožlutá, šťavnatá až mírně navinulá, dobře odlučitelná od pecky. Plody se sklízí ve druhé polovině července až začátkem srpna, konzumně dozrávají začátkem koncem srpna. Plodnost je středně brzká, velmi vysoká a pravidelná.
Odrůda Bryská je vhodná na vlhčí úrodné půdy v teplých i vyšších oblastech. Nesnáší suchá stanoviště a nekvalitní půdy. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti šarce střední až nízká. Plody mohou v období silných dešťů pukat. Vhodnými opylovači jsou Čačanská raná či Lützelsachsenská.
Plody velmi dobré chuti jsou určeny především pro přímý konzum.