benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka 'Wanda' Aprico'

Primula juliae 'Wanda' Apricot

Primula juliae, česky prvosenka nebo taky primulka, patří k trvalkám, bez kterých si jaro nedokážeme představit. Název pochází od slova primus, čili první. Patří do čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Druh 'Wanda Apricot' je prvosenka kvetoucí od… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Primula juliae, česky prvosenka nebo taky primulka, patří k trvalkám, bez kterých si jaro nedokážeme představit. Název pochází od slova primus, čili první. Patří do čeledi Primulaceae – prvosenkovité.

Druh 'Wanda Apricot' je prvosenka kvetoucí od dubna do května krásnými oranžově-žlutými květy. Její listy jsou světle zelené a mírně kudrnaté. Dorůstá do výšky 20 cm.

Prvosenka má ráda mírně zastíněná místa, nesnáší suchá a slunná místa. Půda by měla být stále mírně vlhká a výživná. Průběžně se doporučuje odstraňovat odkvetlé květy. Po několika letech můžete rozrostlé trsy rozdělit, aby se květy nezmenšovaly.

Pokud ji vysadíme skupinově, hodí se do záhonů, do skalky nebo se může nacházet i v blízkosti jezírka. Jako pokojová rostlina může být v květináči, po odkvitnutí ji můžete přesadit do zahrady.