Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tip na suchomilné trvalky do záhonu i květináče

Všechny články
kopretiny

Oteplování planety pociťuje snad každý zahradník. Léta jsou horká, suchá a vodou musíme šetřit. Řešením jsou dostatečně velké zásobníky na dešťovou vodu a výběr rostlin, kterým tyto podmínky nevadí. Benefitem je pak barevný záhon kvetoucí několik měsíců. Co víc si přát…

  • Nejoblíbenější trvalkou, která miluje horké letní slunce, sucho jí neublíží, a dokonce snese nekvalitní zeminu je středomořská levandule. Kromě jarního střihu nevyžaduje žádnou péči, miluje ji hmyz, její vůni si můžete přenést do interiéru, a navíc kvete celé léto.
  • Skvělým doplňkem jsou pak třapatky, které s oblibou navštěvují čmeláci. Květy třapatek zdobí záhony svými ježatými hlavičkami i v zimě. Díky své výšce dodají zahradě vertikální strukturu a stejně jako levandule jsou absolutně nenáročné.
  • Šalvěj doplňuje trojici favoritek. Nejen že existuje v mnoha barevných variantách, ale velmi ráda se rozrůstá a vytváří tak efektní půdní pokryv. Její medonosné květy přitahují opylovače, kteří se díky společnosti levandule a třapatky budou cítit jako v ráji.

Předtím než rozkvetou výše zmíněné trvalky váš záhon zpestří okrasné česneky. Krásnou podívanou zaručí kombinace na sebe navazujícího kvetení. Po odkvětu listy česneku zatáhnou a udělají tak místo jiným trvalkám.

Květy ve tvaru kopretin ve všech možných odstínech, to jsou hvězdnice. Keřovité, huňaté a vděčné…

Vysaďte trvalky nejméně ve třech kusech od každé vedle sebe, aby vytvořily atraktivní skupinku, která se časem ještě více rozroste a zakryje celý povrch záhonu. Zabrání tak vysychání půdy a růstu plevele. Všechny zmíněné trvalky můžete také použít do okrasných květináčů na terasu nebo balkon. 

Celou nabídku trvalek na slunce si můžete prohlédlout zde

Sdílet: