Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2023. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tip na suchomilné trvalky do záhonu i květináče

Všechny články
kopretiny

Oteplování planety pociťuje snad každý zahradník. Léta jsou horká, suchá a vodou musíme šetřit. Řešením jsou dostatečně velké zásobníky na dešťovou vodu a výběr rostlin, kterým tyto podmínky nevadí. Benefitem je pak barevný záhon kvetoucí několik měsíců. Co víc si přát…

  • Nejoblíbenější trvalkou, která miluje horké letní slunce, sucho jí neublíží, a dokonce snese nekvalitní zeminu je středomořská levandule. Kromě jarního střihu nevyžaduje žádnou péči, miluje ji hmyz, její vůni si můžete přenést do interiéru, a navíc kvete celé léto.
  • Skvělým doplňkem jsou pak třapatky, které s oblibou navštěvují čmeláci. Květy třapatek zdobí záhony svými ježatými hlavičkami i v zimě. Díky své výšce dodají zahradě vertikální strukturu a stejně jako levandule jsou absolutně nenáročné.
  • Šalvěj doplňuje trojici favoritek. Nejen že existuje v mnoha barevných variantách, ale velmi ráda se rozrůstá a vytváří tak efektní půdní pokryv. Její medonosné květy přitahují opylovače, kteří se díky společnosti levandule a třapatky budou cítit jako v ráji.

Předtím než rozkvetou výše zmíněné trvalky váš záhon zpestří okrasné česneky. Krásnou podívanou zaručí kombinace na sebe navazujícího kvetení. Po odkvětu listy česneku zatáhnou a udělají tak místo jiným trvalkám.

Květy ve tvaru kopretin ve všech možných odstínech, to jsou hvězdnice. Keřovité, huňaté a vděčné…

Vysaďte trvalky nejméně ve třech kusech od každé vedle sebe, aby vytvořily atraktivní skupinku, která se časem ještě více rozroste a zakryje celý povrch záhonu. Zabrání tak vysychání půdy a růstu plevele. Všechny zmíněné trvalky můžete také použít do okrasných květináčů na terasu nebo balkon. 

Celou nabídku trvalek na slunce si můžete prohlédlout zde

Sdílet: