benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka bělokvětá 'F. Koppius'

Paeonia lactiflora 'F. Koppius'

Vytrvalárostlina patří do čeledi Paeoniaceae - Pivoňková. Původní druhy rostou naúzemích jižní Evropy i Asie. Kultivar 'F. Koppius 'vytváří poměrně kompaktní trsy sytě zelených listů, nad nimiž se tyčí výše stonky s velkými, plnými, karmínově… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 1
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Vytrvalárostlina patří do čeledi Paeoniaceae - Pivoňková. Původní druhy rostou naúzemích jižní Evropy i Asie. Kultivar 'F. Koppius 'vytváří poměrně kompaktní trsy sytě zelených listů, nad nimiž se tyčí výše stonky s velkými, plnými, karmínově-růžovýmikvěty. Tato trvalka kvete od května do června a dorůstá do 100 cm výšky.

Pivoňka vzahradě 

  •         Přitažlivá v popředí okrasných dřevin.
  •         Atraktivní v kombinaci s kosatci, liliemi, růžemi.
  •         Vhodná do vysokých trvalkových záhonů.
  •         Zazáří jako solitér, ale i v menší skupině.
  •         Květy jsou vhodné na řez do vázy.

Návod napěstování 

Kultivar preferuje slunečné stanoviště. V polostínu se mu daří o něco méně,kvetení zpravidla není tak intenzivní a rostlina roste pomaleji. Vhodné jsou mírně vlhké a dobře propustné půdy s dostatkem živin. Bohaté kvetení může rostlinu vyčerpávat a proto ocení přihnojení. Na jaře můžete použít kompostnebo zásobní hnojivo s postupným uvolňováním živin. Pokud jste neprihnojili rostlinu takovýmto způsobem, během vegetace je možné použít tekutá hnojiva.Rostlina toleruje sucho, během letních veder nebo před obdobím kvetení jí však  dopřejte pravidelnou zálivku. Seřezávání odkvetlých stonků podpoří její kondicia přispěje k intenzivnějšímu kvetení. Vyšší vzrůst rostliny a velké květy mohou vyžadovat zhotovení opory. Kultivar je mrazuvzdorný a nevyžaduje zimní ochranu.