210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Nejoblíbenější jarní trvalky

Všechny články
Helleborus niger_jaro

Konečně! Teplejší a slunečné dny jsou tady. Jistě se chystáte na úpravu zahrady po zimě, ale také plánujete vysadit nové rostliny. Je pro to ideální čas. Zaměřte se nejen na okrasné keře, ale také k zakomponování jarně kvetoucích trvalek do vašeho zahradního konceptu.

Nejoblíbenější jarní trvalky

Ujasněte si na jaké místo chcete jarní trvalky vysadit. Budou na plném slunci či ve stínu s vlhkou půdou? Budete ladit do barvy nebo chcete květy, které vám připomenou babiččinu zahradu? To jsou parametry, které ovlivní váš výběr.  

Ulehčíme vám výběr podle 3 typů stanovišť: 

  • Vlhký záhon v polostínu nebo úplném stínu:

Jako první vás na jaře přivítají čemeřice. Kolem ní mohou celý rok růst zajímavě barevné listy dlužich. Pokud máte rádi lesní atmosféru, tak je doplňte méně známým zběhovcem, dymnivkou nebo svěží mitrovničkou a v neposlední řadě plicníkem. Modré odstíny podtrhne pomněnkovec

  • Suchá skalka na slunci: 

Záplavu barevných kvítků na zelených polštářích vám zajistí tařička. Vybírat můžete od růžové, přes fialovou a kombinovat s bílou. 
Oblíbenou stálicí na skalce zůstává koniklec a lomikámen

  • Slunečný záhon s lehkým polostínem:

Váš záhon provoní lehkou svěží vůní plamenka, kterou můžete zkombinovat s romantickými sasankami a zvonky. Podsaďte je barevnými prvosenkami.

Hledáte-li univerzální jarně kvetoucí trvalku, která není vybíravá na typ půdy a bude se jí dařit na slunci i ve stínu, tak vyberte pryšec

Přejeme vám příjemné vybírání nových jarně kvetoucích trvalek. V případě pochybností vám rádi s jejich výběrem poradíme

Sdílet: