Jak pěstovat hortenzie?
Hortenzie jsou prvních příčkách oblíbenosti mezi kvetoucími listnatými keři. Zvolte pro ně správné místo a odvděčí se krásným a bohatým květenstvím. Můžete je pěstovat nejen v záhonu, ale i v…
Hortenzie jsou prvních příčkách oblíbenosti mezi kvetoucími listnatými keři. Zvolte pro ně správné místo a odvděčí se krásným a bohatým květenstvím. Můžete je pěstovat nejen v záhonu, ale i v…
Všichni jsme o něm již slyšeli a ti šťastnější ho ve své zahradě zatím neviděli. Toto velmi časté plísňové onemocnění způsobené houbami se projevuje bílým, moučným povlakem na listech, pupenech a…
Jak správně vysadit sazenice rajčat? Možná vás to nenapadlo, ale i nad výsadbou sazenic se vyplatí přemýšlet, protože to je půlka úspěchu. My všichni zahradníci přece chceme košík plný zralých rajčat.
Živý plot nemusí tvořit pouze ohraničení vaší zahrady, ale může také rozdělovat její jednotlivé části. Měl plnit svou funkci, ale zároveň být atraktivní celoročně. Na jaře je vhodné období pro jeho…
V listopadu se zahrada začíná pomalu ukládat ke spánku, přesto se ani teď zahradnice a zahradníci prakticky nezastaví - stále je totiž co dělat, a to v zahradě okrasné i užitkové. Na co nezapomenout…
Láká vás představa, že si vypijete šálek čaje z bylinek z vlastní zahrady? Většinu bylinek si bez problému můžete vypěstovat sami. A nejen na zahradě, mnohdy vám bude stačit balkon, terasa nebo…
Trvalky patří k nejoblíbenějším rostlinám v zahradě. Většina z nich je okrasná květem, mnohé i listem, jejich velkou předností je fakt, že po zakořenění potřebují už jen minimum péče. Víte, jak je…
Jaro začíná na podzim. Tato zdánlivě nesmyslná slova potvrdí každý, kdo někdy sázel dřeviny - a je lhostejné, jestli okrasné nebo ovocné, platí to pro všechny. Podzimní výsadba urychlí růst v…
Září v zahradě? Léto se pomalu loučí, do zimy je přitom ještě daleko… a nás čeká tolik práce, že se zastavíme jen zřídka. Skutečně, jestli je nějaký měsíc, kdy se na zahradě prakticky nezastavíte, je…
I když se o trvalkách traduje, že jsou nenáročné a po vysazení na stanoviště “rostou takřka samy”, úplná pravda to není - minimálně v prvních dvou letech potřebují větší péči než pouhé občasné zalití…
Sklizeň mnohých druhů ovoce a zeleniny, zálivka, hnojení, řez a střih stromů i bylin, založení jahodiště… i v srpnu je v zahradě pořád co dělat. Přehled nejdůležitějších prací jsme pro vás připravili…
Rajčata z vlastní zahrady, to je dokonalost sama. Oproti kupovaným voní sluníčkem, chutnají sladce a nikdy jich není dost… Jak jich vypěstovat víc než teď? Vyzkoušejte naše tipy a ručíme za to, že se…
Do zahrad si zvonky našly cestu ve středověku, kdy se původní planě rostoucí druhy začaly pěstovat jako kulturní rostliny, později pak prošly bouřlivým vývojem, na jehož konci jsou ty nejkrásnější…
Růže je symbolem krásy, lásky a přátelství mezi lidmi i národy. Na celém světě je opěvována v básních, písních, mnoho malířů jí zahrnulo do svých obrazů, zdobí látky i sklo a porcelán.<br> Nemáte…
Již v antice se používaly kosatce jako rostliny léčivé a aromatické, dokládají to nástěnné malby.<br> Tři vnější okvětní lístky planých kosatců údajně symbolizují víru, moudrost a odvahu. Snad proto…
První měsíc prázdnin je měsícem sklizně mnoha druhů ovoce a zeleniny a dobou plného květu balkonovek, letniček a mnoha trvalek. Že jsou prázdniny ale neznamená, že můžeme v zahradě pouze odpočívat –…
V roce 2007 zahájil Český spolek perenářů, tedy pěstitelů trvalek, bohulibou tradici, která trvá dodnes – pro každý rok vybere Trvalku sezony. Pro rok 2021 tuto poctu získal dračík. Pojďte si tuto…
Čapí nůsky, čapí nosy, čapí zobáky – lidové názvy této půvabné a bohatě kvetoucí perly našich zahrad vznikly pravděpodobně proto, že po opylení květu kakostu se čnělky postupně prodlužují. Tvarem pak…