benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Réva vinná 'Zilga'

Vitis vinifera 'Zilga'

Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
zelená
Barva plodu
modrá
  • Popis produktu
Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako stolní hrozny.
Odrůda 'Zilga' je bujně rostoucí vinná réva původem pocházející z Pobaltí. V dospělosti dorůstá do výšky 5 m. Kvete v květnu zelenými květy v hroznovitých květenstvích. Má středně velké, světlezelené, srdcovité listy s výraznou pětilaločnatou čepelí. Střapce hroznů mají modrou barvu s bobulemi velkými 1,5 cm. Dozrávají během září a října.
Vinná réva má ráda slunná místa, na vyzrání plodů potřebuje spoustu slunce. Pro bujný růst potřebuje více hnojit a zalévat. Je nenáročná na typ půdy. Ve srovnání s jiným druhem je u nás plně mrazuvzdorná až do -40 °C. Je celkem odolná vůči chorobám a nevyžaduje chemické ošetření nebo jen minimálně.
Odrůda vhodná na pokrytí konstrukcí a pergol. Můžeme ji pěstovat i ve velkých květináčích, avšak musíme ji dobře zalévat. Na zimu je třeba ji zakopat do země nebo schovat do místnosti bez mrazu.