benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Réva vinná 'Interlaken'

Vitis vinifera 'Interlaken'

Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru, zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - květen
Výška rostliny v dospělosti 5 m
Barva listu
zelená
Barva plodu
žlutá
  • Popis produktu
Vitis vinifera, česky vinná réva, lidově nazývána také jako hrozny, je liánovitá rostlina původem ze Středomoří. Plody jsou bobule s vysokým obsahem cukru, zpracovávané na víno a jiné alkoholické nebo nealkoholické nápoje, ale i konzumované jako stolní hrozny.
Odrůda 'Interlaken' je raná, bezsemenná odrůda stolní, bílé révy. Je to liánová rostlina, která v dospělosti dorůstá do výšky 5 m. Kvete v květnu. Hrozny dozrávají podle počasí od poloviny srpna a mají žlutou barvu. Jednotlivé hrozny jsou velké 1-3 cm.
Vinná réva potřebuje spoustu slunce a je nenáročná na typ půdy. Vyžaduje oporu nebo pergolu, na kterou se upíná. Je poměrně mrazuvzdorná.
Stolní hrozny jsou oblíbené hlavně u dětí, protože jsou bez semen. Je možné je pěstovat i ve velkých květináčích, ale na zimu se musí schovat nebo zakopat do země.