benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Divizna 'Cotswold Queen'

Verbascum 'Cotswold Queen'

Rostlinu řadíme do čeledi Scrophulariaceae – krtičníkovité. Trvalka patří ke kosmopolitním rostlinám, její původní druh ale roste při cestách, na skalnatých stráních, rumovištích a jiných slunných místech Evropy a Asie. Kultivar 'Cotswold Queen'… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Rostlinu řadíme do čeledi Scrophulariaceae – krtičníkovité. Trvalka patří ke kosmopolitním rostlinám, její původní druh ale roste při cestách, na skalnatých stráních, rumovištích a jiných slunných místech Evropy a Asie. Kultivar 'Cotswold Queen' dorůstá do výšky 120 cm. Vytváří přízemní růžici listů, ze které vyrůstají vysoké a vzpřímené stonky. Na stoncích se od června do srpna objevují miskovité, žluté květy. Vzhled květů umocňuje kontrastní fialový střed lupínků.

Divizna v zahradě

•    Ideální do štěrkových záhonů.

•    Uplatní se jak v moderní, tak i ve venkovské zahradě.

•    Zazáří ve skupinové výsadbě.

•    Vhodná do pozadí trvalkových záhonů.

•    Zaujme jako solitér.

•    Vysazena v zahradní nádobě může zdobit terasu i balkon.

Návod na pěstování 

Divizna prosperuje na slunných místech v dobře propustných, lehčích a sušších zahradních půdách. Daří se jí i v méně výživných, písčitých půdách. Výborně toleruje sucho a nepotřebuje pravidelné zavlažování, během letních veder jí dopřejte občasnou zálivku. Rostlina nemá velké nároky na přihnojování, ale pokud chcete podpořit bohatší kvetení, použijte tekutá hnojiva. To podpoříte také průběžným odstraňováním odkvetlých květů. Kultivar patří k vyšším rostlinám, takže ocení oporu, která mu v případě nepříznivého počasí zajistí potřebnou stabilitu. Rostlina odolává mrazům do -23 °C.