Třapatka 'Berlin'

Rudbeckia 'Berlin'

Rudbeckia, česky třapatka, je trvalka pocházející ze Severní Ameriky. Řadíme ji do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.Kultivar 'Berlin' je křížencem mezi Echinaceou a Rudbeckiou. Zaujme vás svým zbarvením od července do… Vše o produktu

Zobrazit podobné rostliny
Zavřít

Pěstování a výsadba

Nároky na slunce

Slunce, polostín, stín. Co tyto termíny znamenají?

Slunce – vyberte místo, na které svítí slunce nejméně mezi 11:00 a 17:00.

Polostín – takové stanoviště, které je na slunci 3–6 hodin (ne přes poledne).

Stín – plocha, na kterou slunce svítí méně než tři hodiny denně (ne přes poledne).

position-1
Slunce
position-2
Polostín

Nároky na vláhu

Jak vybrat stanoviště podle nároků na vláhu?

Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou.

Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou.

Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou.

Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.

irrigation-1
Suchá
irrigation-2
Polo suchá

Kvete v měsících

červenec - září

Výška rostliny v dospělosti

0,6 m

Barva listu

zelená

Barva květu

žlutá
červená

Podrobný popis

Rudbeckia, česky třapatka, je trvalka pocházející ze Severní Ameriky. Řadíme ji do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Kultivar 'Berlin' je křížencem mezi Echinaceou a Rudbeckiou. Zaujme vás svým zbarvením od července do září. Velké úborové květy jsou zbarvené po okrajích do žlutě-oranžova. Barva okvětních lístků přechází do mahagonově-měděné barvy s tmavým okem uprostřed. Celá rostlina dorůstá do výšky 60 cm.

Výhody třapatky Berlin:

  •    Nádherně zbarvené květy
  •    Nenáročná na pěstování
  •    Mrazuvzdorná
  •    Květy vhodné k řezu

Třapatka se pěstuje jednoduše. Má ráda slunná místa nebo polostín. Vhodné jsou úrodné a humusové půdy, mírně kyselé až slabě zásadité.Vysadit do záhonu ji doporučujeme v polovině května po odeznění posledních mrazíků. Pravidelně ji zalévejte a hnojte, hlavně v letním období, odvděčí se vám bohatým kvetením. Nepatří k dlouhověkým rostlinám, postupně méně a méně kvete, proto po čtyřech letech si pořiďte nové rostlinky. 

Rostlinka ideální do záhonů spolu s jinými trvalkami, které mají rády slunná místa. Krásně vynikne vysazena i ve skupině více kusů na jednom místě. Nádherné jsou i řezané květy, které vydrží ve váze velmi dlouho svěží.

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí. 99,8 % zásilek doručíme v pořádku. Garance výměny zdarma, při doručení poškozené rostliny.

Více o balení a dopravě
DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Související články

rybíz master text

Doma v zahradě, doma v kuchyni – s čerstvě natrhaným voňavým rybízem

29.4.2021
10 minut čtení

Hřejivé teplo letního sluníčka, které se sklání k obzoru. Mísa rybízu, do níž to po hroznech přibývá jedna radost. Všechny ty vůně a zvuky červencové zahrady. Sklizeň rybízu do kuchyně vnese neuvěřitelný klid a radost. A taky trochu bezstarostnosti dětství při mlsání babiččina drobenkového koláče s rybízem.

Celý článek
Motýl

Přilákejte do zahrady včely a motýly!

17.4.2020
10 minut čtení

Pamatujete si na zahradu vaší babičky? Pořád to v ní bzučelo, cvrkalo, švitořilo a hýřilo barvami křídel. Pokud toužíte po zrovna takové zahradě, určitě byste při výsadbě nových rostlin měli myslet i na včely a motýly. Na vaši zahradu rádi zaletí, protože se v posledních desetiletích neustále zhoršují jejich přirozené podmínky, chybí jim druhově pestrá pastva i přirozené schovávačky v přírodě.

Celý článek
Hosta

Královny stínu a nejbarevnější trvalky. Bohyšky a dlužichy patří do každé zahrady

4.9.2020
10 minut čtení

Zastíněná místa pod stromy, záhony s toulavým stínem, okolí jezírka, vlhké části zahrady, kde jiné rostliny příliš neprospívají – to vše jsou lokality, kam s klidným srdcem doporučíme dvě z nejkrásnějších trvalek okrasných listem. Dlužichy a bohyšky se vám odvděčí atraktivním vzhledem po mnoho let.

Celý článek