benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Maliník remontantní 'Aroma Queen'

Rubus idaeus 'Aroma Queen'

Rubus idaeus, česky maliník remontantní, nazývaný také malina, je opadavá, keřovitá rostlina patřící do čeledi Rosaceae – růžovité. 'Aroma Queen' je remontantní odrůda, což znamená, že 2x rodí. Vytvoří plody už v prvním roce v horní části nových… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Výška rostliny v dospělosti 1,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu

Rubus idaeus, česky maliník remontantní, nazývaný také malina, je opadavá, keřovitá rostlina patřící do čeledi Rosaceae – růžovité.

'Aroma Queen' je remontantní odrůda, což znamená, že 2x rodí. Vytvoří plody už v prvním roce v horní části nových výhonů a na druhý rok zase rodí ty stejné výhony v nižší části. Plody dozrávají na začátku června až července a pak ještě jednou až do mrazů. Má světle červené, velké a sladké plody. Mají vynikající chuť s výrazným aromatem. Jejích chuť připomíná lesní maliny. Keř má vzpřímený růst a silně vzpřímené výhony s trny. Dorůstá do výšky 160-180 cm.

Výhody maliníku:

  • Plodí dvakrát
  • Velké a chutné plody
  • Plody mají výrazné aroma
  • Jednoduché pěstování


Maliník má rád pěstování v polostínu. Vhodná je pro něj středně těžká, vlhčejší půda s dostatkem humusu, s mírně kyselým pH od 5,5 – 6,5. Půdy jsou nejlepší propustné. Nedělá jí dobře zamokřená půda s vysokou hladinou spodní vody. Doporučujeme ji polévat hlavně během kvetení a růstu plodů. Pěstování je jednoduché, nepotřebuje oporu a na podzim je vhodné všechny výhony seříznout. Není náchylná na škůdce nebo choroby, v půdě s vyšším obsahem vápníku může být náchylná na chlorózu.

Vysaďte si do zahrady tento maliník a zajistěte své rodině přísun vitamínů. Jeho plody jsou výborné k zmražení, na džemy, šťávy nebo želé. Samozřejmě nejvíce chutnají čerstvé. V našem zahradnictví vám nabízíme více druhů maliníků, stačí si jen vybrat a o ostatní se už postaráme my.