benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rybíz červený 'Tatran'

Ribes rubrum 'Tatran'

Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se již od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím. Odrůda 'Tatran' je pozdně… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Výška rostliny v dospělosti 2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
zelenožlutá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Ribes rubrum, česky rybíz červený, je ovocný keřík z čeledi Grossulariaceae – meruzalkovité. Byl zdomácnělý původně ve střední a východní Evropě, pěstuje se již od 16. století. Daří se mu v oblastech s mírným podnebím.
Odrůda 'Tatran' je pozdně dozrávající odrůda, pochází z křížení odrůd Red Lake x Gopertova. Má vzpřímený, ne však hustý keř vysoký až 2 m. Kvete brzy od dubna do května a je samosprašný. Plody dozrávají koncem července. Mají sytě červenou barvu a jsou na dlouhých hroznech. Dužina je červená, šťavnatá, aromatická se sladkokyselou chutí. Plodnost je vysoká a pravidelná, průměrná úroda na keř je 10 kg.
Rybíz červený potřebuje hlubší hlinité půdy s dostatečnou zásobou vláhy. Vyhovují mu bramborové oblasti a dobře se přizpůsobuje místu. Má rád slunné místo a polostín. Nesnáší hluboký řez, zamokřené půdy a větrné polohy. Je odolný vůči jarním mrazíkům a vůči všem houbovým chorobám. Dobře se obírá a dobře snáší přepravu.
Odrůda 'Tatran' má všestranné použití. Doporučuje se k pěstování i ve velkovýrobě.