benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Princess Anne'

Rhododendron hanceanum 'Princess Anne'

Rhododendron hanceanum, česky pěnišník, je listnatý, vždyzelený keř středního vzrůstu z čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Je rozšířený v Evropě, Severní Americe a Asii.Druh 'Princess Anne' je pomalu rostoucí, kompaktní keř menšího vzrůstu. V… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá světlá
  • Popis produktu

Rhododendron hanceanum, česky pěnišník, je listnatý, vždyzelený keř středního vzrůstu z čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Je rozšířený v Evropě, Severní Americe a Asii.

Druh 'Princess Anne' je pomalu rostoucí, kompaktní keř menšího vzrůstu. V dospělosti dorůstá do výšky jen 1 metru a přibližně do stejné šířky, avšak málokterý na jaře kvetoucí keř mu dokáže konkurovat. V květnu se totiž předvede v plné kráse. Rozkvete nápadnými světle žlutými květy zvonkovitého tvaru. Květ je ještě zajímavější díky výrazným, delším tyčinkám uprostřed. Neopadavé listy jsou kožovité, spíše drobnější a mají sytě olivovou zelenou barvu.

Výhody pěnišníku:

·         Mrazuvzdorný do -23°C

·         Přitažlivý vzhled

·         Ideální do skalky a jako podrost

·         Uplatní se jako solitér

Pěnišník má rád chráněná polostinná místa, avšak tomuto druhu se daří i na slunných místech. Vyžaduje vlhkou (ne však zamokřenou), kyselou a propustnou půdu. Před vysazením do půdy přidejte rašelinu, případně substrát určený pro pěnišníky. Pěnišník nevyžaduje každoroční řez, ale můžete ho omladit. Doporučujeme vám udělat to brzy na jaře ještě před rašením. Bohatého kvetení dosáhnete přihnojováním a šetrným odstraňováním odkvitnutých květů.

Krása tohoto nažloutle kvetoucího pěnišníku se znásobí při tmavších pozadích, ale jeho vzhled oceníte i ve skalce či vřesovišti. Tuto dřevinu, ale i jiné dřeviny z naší bohaté nabídky, vám v případě zájmu bezpečně pošleme až k vám domů.