210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tipy na žlutě kvetoucí trvalky

Všechny články
IMG_6833

Záblesk žluté v trvalkovém záhonu je efektní. Nebojte se jí trochu přidat i do vaší zahrady. Dáme vám tipy, na trvalky, které zaujmou.

kontryhel
kontryhel

Kontryhel

Drobné žluto-zelené květy kontryhele zdobí záhony na konci jara. Vyniknou například v kombinaci s růžemi.

řebříček
řebříček

Řebříček

Kvete v barvách od bílé, přes žlutou a pastelové odstíny až to temně červenou. Zářivě žluté květy jsou vysoce kontrastní například v popředí šalvěje, nebo naopak ladí s luční kopretinou.

řebříček s kopretinou
řebříček s kopretinou

Řebříček v kombinaci s kopretinou

Sápa Russelova
Sápa Russelova

Sápa

Sápa Russelova je odolná trvalka, která se hodí na slunce. Její vysoké a pevné stvoly nesou hluchavkovitá květenství. Sápa dodá záhonu vertikální akcent a přiláká opylovače. 

Krásnoočko
Krásnoočko

Krásnoočko

Vynikne nejen ve venkovské zahradě. Na fotce je Krásnoočko 'Sterntaler' Hustě rostoucí trsy jsou pokryté množstvím květů. Hodí se na slunečný záhon. 

Krásnoočko
Krásnoočko

V popředí krásnoočka je vidět půdopokryvný, růžově kvetoucí kakost

Cephalaria gigantea
Cephalaria gigantea

Hlavatka

Jemně žluté květy Hlavatky obrovské nesou vysoké tenké stonky, které vyrůstají z veliké přízemní růžice dělených listů. Květy jsou v obležení hmyzu.

Divizna
Divizna

Divizna

Vysoká divizna. Láká opylovače a tu velkokvětou si můžete dát do čaje nebo jako dekoraci na dort. Na fotce je v kombinaci s malinově kvetoucí vajgélií

Divizna je dvouletka. První rok je pouze jako růžice listů, druhý rok vykvete. A s největší pravděpodobností se vysemení na jiné místo v zahradě. 

IMG_6847
IMG_6847

Rozchodník

Rozchodník výběžkatý má výrazně žluté, hvězdičkovité květy. Přitáhne pozornost, i tu hmyzí. Skvěle se hodí na skalku nebo do záhonu na slunci. 

Sdílet: