benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Letní výsadba okrasných keřů v sedmi krocích

flowering-quince-3360732_1920

Objevili jste u nás zajímavý keř, který bude slušet vaší zahradě? Bez obav jej můžete vysadit i nyní v létě. Všechny rostliny nabízíme v kontejnerech, dají se bez problémů vysazovat celý rok – nyní pouze potřebují mnohem více vody než na jaře nebo na podzim.

Letní výsadba okrasných keřů v sedmi krocích

  • Před letní výsadbou ponořte keř s celým kontejnerem do větší nádoby s vodou tak, aby byl celý kontejner ve vodě. Ze zemního balu vybublá postupně vzduch a bal nasákne vodou.
  • Vyhlubte jámu, pro běžný keř na hloubku jednoho rýče a šířka bude dvojnásobek průměru kontejneru. Pokud vysazujete keř, který potřebuje vlastní speciální substrát, připravte jámu dvakrát větší – na dva rýče hlubokou a na šířku mající čtyřnásobek kontejneru. Pozor, jáma musí být stejně široká nahoře i u dna. Malá jáma, do které nejdou volně vložit kořeny, zpomalí zakořenění.
  • Hotovo? Nyní dno jámy dobře prokypřete a dejte na něj kvalitní substrát promíchaný s vyzrálým kompostem. Pod něj můžete ještě také zapravit pomalu rozpustné hnojivo v tabletách. Nikdy nesypte kolem kořenů minerální hnojivo (spálí je). Nevíte-li si rady s hnojením, nehnojte vůbec (hnojivo doplníte později, až rostlina prokoření).
  • Takto připravenou jámu důkladně prolijte. Snese i několik konví, vodou rozhodně nešetřete.
  • Pokud vysazujete keř s kmínkem, který bude potřebovat oporu, zatlučte opěrný kůl – ještě před samotnou výsadbou. V opačném případě hrozí poškození kořenů.
  • Samotné vysazení? Vyjměte rostlinu z kontejneru (bez narušení balu!) a postavte ji do jámy tak, aby byla ve stejné výšce s povrchem půdy, jak rostla v kontejneru. Poté ji zasypte po obvodu substrátem, anebo smíchejte substrát v poměru 1:1 se stávající zeminou. Svrchní vrstva zeminy se dává dospodu, spodní naopak. Dbejte na dobré utužení, kolem kořenů nesmí vzniknout vzduchová kapsa.
  • Opět důkladně zalijte a podle potřeby ještě doplňte pokleslý substrát.
Sdílet: