210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Letní výsadba okrasných keřů v sedmi krocích

Všechny články
flowering-quince-3360732_1920

Objevili jste u nás zajímavý keř, který bude slušet vaší zahradě? Bez obav jej můžete vysadit i nyní v létě. Všechny rostliny nabízíme v kontejnerech, dají se bez problémů vysazovat celý rok – nyní pouze potřebují mnohem více vody než na jaře nebo na podzim.

Letní výsadba okrasných keřů v sedmi krocích

  • Před letní výsadbou ponořte keř s celým kontejnerem do větší nádoby s vodou tak, aby byl celý kontejner ve vodě. Ze zemního balu vybublá postupně vzduch a bal nasákne vodou.
  • Vyhlubte jámu, pro běžný keř na hloubku jednoho rýče a šířka bude dvojnásobek průměru kontejneru. Pokud vysazujete keř, který potřebuje vlastní speciální substrát, připravte jámu dvakrát větší – na dva rýče hlubokou a na šířku mající čtyřnásobek kontejneru. Pozor, jáma musí být stejně široká nahoře i u dna. Malá jáma, do které nejdou volně vložit kořeny, zpomalí zakořenění.
  • Hotovo? Nyní dno jámy dobře prokypřete a dejte na něj kvalitní substrát promíchaný s vyzrálým kompostem. Pod něj můžete ještě také zapravit pomalu rozpustné hnojivo v tabletách. Nikdy nesypte kolem kořenů minerální hnojivo (spálí je). Nevíte-li si rady s hnojením, nehnojte vůbec (hnojivo doplníte později, až rostlina prokoření).
  • Takto připravenou jámu důkladně prolijte. Snese i několik konví, vodou rozhodně nešetřete.
  • Pokud vysazujete keř s kmínkem, který bude potřebovat oporu, zatlučte opěrný kůl – ještě před samotnou výsadbou. V opačném případě hrozí poškození kořenů.
  • Samotné vysazení? Vyjměte rostlinu z kontejneru (bez narušení balu!) a postavte ji do jámy tak, aby byla ve stejné výšce s povrchem půdy, jak rostla v kontejneru. Poté ji zasypte po obvodu substrátem, anebo smíchejte substrát v poměru 1:1 se stávající zeminou. Svrchní vrstva zeminy se dává dospodu, spodní naopak. Dbejte na dobré utužení, kolem kořenů nesmí vzniknout vzduchová kapsa.
  • Opět důkladně zalijte a podle potřeby ještě doplňte pokleslý substrát.
Sdílet: