benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plicník 'Sissinghurst White'

Pulmonaria officinalis 'Sissinghurst White'

Pulmonaria officinalis, česky plicník, je trvalka rostoucí v Evropě ve světlých lesích a hájích. Řadíme ji do čeledi Boraginaceae– brutnákovité.Kultivar 'Sissinghurst White' vás příjemně překvapí svými netradičními květy bílé barvy zvonkovitého… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Pulmonaria officinalis, česky plicník, je trvalka rostoucí v Evropě ve světlých lesích a hájích. Řadíme ji do čeledi Boraginaceae– brutnákovité.

Kultivar 'Sissinghurst White' vás příjemně překvapí svými netradičními květy bílé barvy zvonkovitého tvaru. Vykvétají z bledě růžových puků od března do konce května a tak zpestří vaši zahradu během jarních dnů. Plícník má i nádherné, zelené listy s bílými skvrnami, jsou mírně plstnaté a široce kopinatého tvaru. Listy zůstávají krásné během celého vegetačního období. Celá trvalka je řídce trsovitého tvaru a dorůstá do výšky30 cm.

Výhody plicníku: 

  • Mrazuvzdorná trvalka do -34°C
  • Má dekorativní listy
  • Medonosná rostlina
  • Půdopokryvná trvalka

Plicník má rád polostinná až stinná místa. Slunce nemá rád, spálí se na něm jeho listy. Ideální je vlhčejší a výživná zahradní zemina.Potřebuje přiměřenou kvalitní zálivku. Rozmnožit jej můžete snadno dělením a rozsazením. Vysazujte ho v rozpětí 45 cm.

Vysaďte si plicník do vaší zahrady, je to totiž léčivá rostlina, která pomáhá při usnadnění vykašlávání, při astmatu a zápalu průdušeka plic. Je to i krásná trvalka, která zkrášlí místa ve stínu, vhodná je i jako půdopokryvná rostlina pod stromy a keříky. V nabídce našeho e-shopu máme více druhů plícníku, stačí si vybrat.