10.000+ druhů skladem
balení rostlin
Svíčkovec je právem jednou z nejoblíbenějších trvalek posledních let. Vzdušné květy, které se pohybují na tenkých stoncích, vypadají jako motýli. Jeho krásu si užijete dlouhé měsíce, protože začíná kvést na začátku léta a kvete až do podzimu. Vybírat si můžete z bílých, světle růžových až tmavě růžových kultivarů.
Svíčkovec patří mezi jednu z nejoblíbenějších trvalek posledních let. Zahradnící milují jeho subtilní vzhled, květy ve tvaru motýlích křídel a nenáročnost. Vysaďte si v zahradě nebo do nádob svíčkovec i vy a obdivujte jeho křehkou krásu.
Kam svíčkovec vysadit?
Bude se mu dařit na plném slunci, v hlinito–písčitých, humózních, dobře odvodněných půdách. Velmi dobře odolává letnímu suchu. Především v zimě nesnese vlhkou a přemokřenou půdu, protože uhnívá.
Hodí se do trvalkových záhonů, nádob na terasu, na skalky, ale také do volného prostranství. Vytvoří atraktivní lemování, vyšší kultivary jsou skvělé do pozadí nebo ke kamenným zdem.
Můžete si ho ustříhnout i do vázy.
Jak pečovat o svíčkovec?
Svíčkovec nevyžaduje údržbu, vlastně mu vyhovuje zanedbávání. Během léta můžete stonky sestřihovat, abyste podpořili další kvetení, udržíte tím keřík kompaktní.
Na zimu ho přikryjte chvojím nebo zahrňte kompostem, protože má při nízkých teplotách tendenci vymrzat. Většina bílých kultivarů se zelenými listy by měla v pořádku přezimovat, u kultivarů s růžovými květy a panašovanými listy hrozí, že při větších mrazech vymrznou.
Svíčkovec nesnese dělení, nelze ho tedy množit dělením trsu, ale pokud se mu na stanovišti dobře daří vysévá se. Pokročilejší zahradníci ho mohou množit řízkováním.
Svíčkovec a škůdci?
Svíčkovec velmi dobře odolává chorobám a škůdcům, není zajímavý ani pro lesní zvěř, naopak přitahuje motýly a opylovače.
S čím svíčkovec zkombinovat?
- okrasné traviny,
- sporýš argentinský,
- levandule,
- třapatky,
- třapatkovky,
- šalvěj.
Vyberte si z naší nabídky krásných svíčkovců.