210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.
Gaura lindheimeri ''Tutti Frutti''_02

Svíčkovec je právem jednou z nejoblíbenějších trvalek posledních let. Vzdušné květy, které se pohybují na tenkých stoncích, vypadají jako motýli. Jeho krásu si užijete dlouhé měsíce, protože začíná kvést na začátku léta a kvete až do podzimu. Vybírat si můžete z bílých, světle růžových až tmavě růžových kultivarů.

Kam svíčkovec vysadit?

Bude se mu dařit na plném slunci, v hlinito-písčitých, humózních, dobře odvodněných půdách. Velmi dobře odolává letnímu suchu. Vlhké půdy mu nevyhovují (obzvlášť v zimě).

Hodí se do trvalkových záhonů, nádob na terasu, na skalky, ale také do volného prostranství. Vytvoří atraktivní lemování.

Můžete si ho ustříhnout i do vázy.

Jak pečovat o svíčkovec?

Svíčkovec nevyžaduje údržbu, vlastně mu vyhovuje zanedbávání. Během léta můžete stonky sestřihovat, abyste podpořili další kvetení. Udržíte keřík upravený.

Na zimu ho přikryjte chvojím nebo zahrňte kompostem, má tendenci vymrzat. Většina bílých kultivarů se zelenými listy by měla přezimovat, růžové a ty s panašovanými listy při větších mrazech vymrzají.

Nesnese dělení, nelze ho tedy množit dělením trsu. Pokud se mu na stanovišti dobře daří vysévá se. Množit ho můžete řízkováním.

Svíčkovec a škůdci?

Dobře odolává chorobám a škůdcům. Není zajímavý ani pro lesní zvěř. Naopak přitahuje motýly a opylovače.

S čím ho zkombinovat?

·         S okrasnými travinami

·         Se sporýšem argentinským

·         S levandulí, třapatkami, třapatkovkami a šalvějí

 

Vyberte si z naší nabídky krásných svíčkovců.

Sdílet: