benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka

Primula bulleyana

Primula bulleyana je druh prvosenky pocházející z čínské provincie Yunnan, kde roste podél potoků a na horských loukách. Řadí se do skupiny takzvaných poschoďovitých prvosenek, které se vyznačují svým květenstvím. Tento druh Primuly se řadí mezi ty… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících červen - červenec
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená světlá
Barva květu
oranžovožlutá
  • Popis produktu

Primula bulleyana je druh prvosenky pocházející z čínské provincie Yunnan, kde roste podél potoků a na horských loukách. Řadí se do skupiny takzvaných poschoďovitých prvosenek, které se vyznačují svým květenstvím. Tento druh Primuly se řadí mezi ty vyšší, dorůstá totiž až do výšky 50 cm.

Na vzpřímené, rovné stonce vyrůstají květy v 5 až 7 přeslenech, kvetou postupně odspodu. Květy mají výraznou oranžově-žlutou barvu. V přízemní růžici vyrůstají svěže zelené listy, které můžou mít až 30 cm.

Primula bulleyana nejlépe roste na kyselejších půdách s dostatkem vláhy. Daří se jí teda nejlépe na okrajích jezírek a potůčků. Pokud jde o světlo, zvládne slunnou polohu popřípadě polostín. Kvete v červnu a červenci, jedná se však o krátkověkou trvalku – vydrží 3-5 let. V dobrých podmínkách vytváří působivé kolonie.