benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Strawberry Daiquiri'

Phlox paniculata 'Strawberry Daiquiri'

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezi vysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité. Pochází z lužních lesů Severní Ameriky. Druh 'Strawberry Daiquiri' patří mezi silné trvalky nižšího, kompaktnějšího… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.Pochází z lužních lesů Severní Ameriky.

Druh 'Strawberry Daiquiri' patří mezi silné trvalkynižšího, kompaktnějšího vzrůstu. Dorůstá do výšky přibližně 40 cm a o něcovětší šířky. Tento druh svou živou barvou vhodně doplní kterýkoliv květinovýzáhon. Kvete výraznými růžově-červenými květy. Každý rok od července až dopříchodu prvních mrazů bohatě vykvétá v houževnatých soukvětích na silnýchstoncích. Květy vydávají příjemnou vůni. Plamenka latnatá má opadavé, kopinatélisty tmavě zelené barvy.

Výhody plamenky latnaté:

  •         Nenáročná trvalka
  •         Dlouhé a opakované kvetení
  •         Atraktivní habitus
  •         Mrazuvzdornost až do -34°C

Plamenku latnatou vysazujte na vzdušné, slunné nebopolostinné stanoviště. Má ráda na živiny bohatší, mírně vlhkou, humózní a dobřepropustnou půdu. Při výsadbě vám vzhledem k jejímu rozrůstání doporučujemenevysazovat ji příliš hustě. Vzdálenost mezi jednotlivými kořenovými baly byměla být přibližně 70 cm. Nezapomínejte na pravidelnou, ne však přehnanouzálivku a přihnojování. Přihnojovat můžete raz měsíčně. Plamenka latnatáv době kvetení potřebuje oporu, pokud ji však na začátku června zkrátítestonky, budou pevnější a nebudou oporu potřebovat. Kvete lépe, když ji každé 4roky rozdělíte a rozsadíte. Opakovaného kvetení docílíte šetrným odstraňovánímodkvitnutých květů. Tento druh má zvýšenou odolnost vůči plísním.

Tato trvalka je vhodná i do malých zahrad nebopředzahrádek. V nabídce našeho e-shopu máme více druhů plamenky latnaté,rádi vám je bezpečně pošleme až k vám domů.