benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Adessa Special Fire'

Phlox paniculata 'Adessa Special Fire'

Phlox paniculata, česky flox, plamenka, patří mezivysoké odrůdy floxů. Pochází ze Severní Ameriky a Asie. Řadí se do čeledi Polemoniaceae– jirnicovité.Druh 'Adessa Special Fire' je trsovitě rostoucí trvalkadorůstající do výšky 60 až 80 cm. Kvete… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky flox, plamenka, patří mezivysoké odrůdy floxů. Pochází ze Severní Ameriky a Asie. Řadí se do čeledi Polemoniaceae– jirnicovité.

Druh 'Adessa Special Fire' je trsovitě rostoucí trvalkadorůstající do výšky 60 až 80 cm. Kvete bohatě každý rok pestrýmirůžově-fialovými květy s červeným očkem uprostřed. Vykvétá v hustýchsoukvětích na konci vysokých stonků od července až do prvních mrazů. Vašekvětinové záhony tak budou celé období zakvitnuté nepřeberným množstvímnádherných, voňavých květů. Listy má opadavé, kopinaté, sytě zelené barvy. 

Výhody floxy:

·        Nenáročná trvalka

·        Mrazuvzdorná

·        Dlouhé a opakované kvetení

·        Působivá barva květů

Flox má rád vzdušnější, slunečné nebo mírně zastíněnéstanoviště. Vhodná je výživná, mírně vlhká, humózní, dobře propustná půda. Ikdyž je flox nenáročná trvalka, doporučujeme vám při jejich pěstovánínezapomínat na pravidelnou zálivku a přihnojování. Na udržení půdní vlhkosti jevhodné udělat nástelku z drcené kůry, která zároveň zabrání růstu plevele.V období kvetení potřebuje oporu. Můžete ho ale na začátku června zkrátitpřibližně o 10 cm, stonky tak budou pevnější a nebudou potřebovat oporu, jenzačne kvést trochu později. Krásnějšího kvetení dosáhnete, když ho každé 4 rokyrozdělíte a rozsadíte. 

V žádné okrasné zahradě nemůže chybět bohatý,květinový záhon a v žádném květinovém záhoně nemůže chybět bohatě kvetoucíflox se svými výjimečnými květy. Objednejte si tento flox nebo nějaký jinýz naší nabídky, rádi vám ho bezpečně pošleme až k vám domů.