benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Jonalord'

Malus domestica 'Jonalord'

Jonalord je zimní odrůda jabloně, která vznikla v ČR křížením odrůd Jonathan a Lord Lambourne. Stromy rostou středně bujně až slabě a vytváří rozložité až převislé koruny zahuštěné dlouhým plodným dřevem. Plody jsou velké až velmi velké, ploše… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Jonalord je zimní odrůda jabloně, která vznikla v ČR křížením odrůd Jonathan a Lord Lambourne. Stromy rostou středně bujně až slabě a vytváří rozložité až převislé koruny zahuštěné dlouhým plodným dřevem. Plody jsou velké až velmi velké, ploše kulovitého tvaru, slupka je středně tlustá, hladká a lesklá, zelenožluté barvy překryté červeným žíháním. Dužnina je žlutavé barvy, středně šťavnatá, jemné konzistence, slabě navinulá a aromatická.
Plody se sklízí v říjnu, konzumně dozrávají v listopadu. Skladovatelnost je do března. Plodnost je brzká, střední a pravidelná.
Tato odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí, ideálně na polopropustné půdy s dostatkem vláhy a vápníku. Má vyšší nároky na letní řez. Odolnost proti napadení padlím je nízká, ke strupovitosti je tolerantní.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum a dají se dobře transportovat.