Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Svíčkovec 'Geyser White'

Gaura lindheimeri 'Geyser White'

Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 7a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Svíčkovec, latinsky Gaura lindheimeri nebo Oenothera lindheimeri, je trvalka s trsovitým habitem, která patří do čeledi pupalkovité – Onagraceae. Její vlastí jsou americké státy Texas a Louisiana. Zde se vyskytuje převážně v prériích a borovicových lesích. I přesto, že tyto rostliny ve své domovině dosahují až přes 1 m výšky, u nás obvykle dorostou jen do 0,3 m a rostlina se pěstuje jako letnička.

Rostlina je charakteristická svým vzdušným habitem. Vytváří trsy tenkých, ale tuhých, drátovitých, vzpřímeně rostoucích stonků, které jsou olistěné malými lístky podlouhlého, kopí připomínajícího tvaru. Barva listů je světle zelená. Trsy se do okolí rozrůstají pomocí podzemních oddenků. Svíčkovec 'Geyser White' má velmi dlouhé období kvetení. Květy se na něm objevují prakticky celé léto od června do září. Často bývají popisovány jako jemné malé motýlky. Květy mají bílou barvu a dlouhé tyčinky. Na podzim se listy zbarvují do pestrých podzimních tónů.

Svíčkovec 'Geyser White' v zahradě:

·         Výborně se kombinuje s ostatními prérijní trvalkami a rozličnými travinami.

·         Může být použitý jako městská zeleň.

·         Díky dlouhému kvetení je ideální k využití jako předsadba krov.

·         Elegantní v tzv. driftech, tedy ve větších skupinách.

Návod na pěstování:

Svíčkovec 'Geyser White' potřebuje drenážovanou, nejlépe písčitou půdu se stanovištěm na plném slunci. Problém mu ale nedělá ani polostín. Při zavlažování se doporučuje jen mírná zálivka. Mezi jeho výhody patří i to, že je velmi odolný vůči suchu. Ve vlhčích podmínkách nebo v těžších půdách však může kořeny postihnout hniloba. V humusových bohatších půdách rostlina vyroste do větší výšky. Při dozrávání se rostlina obvykle prosévá. Svíčkovec 'Geyser White' snese mráz až do -17 °C.