benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Vřesovec darlejský 'White Perfection'

Erica darleyensis 'White Perfection'

Vřesovec darlejský řadíme do čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Tento stálezelený keř vznikl interspecifickým křížením Erica carnea x Erica erigena. Díky křížení roste vřesovec darlejský o něco více bujněji než jeho rodiče. Kultivar 'White Perfection'… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících únor - duben
Mrazuvzdornost 7a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Erica darleyensis, česky vřesovec darlejský, je keř, který vznikl křížením Erica carnea x Erica erigena a roste bujněji než jeho rodičovské rostlinky. Řadíme jej do čeledi Ericaceae – vřesovcovité.

Druh 'White Perfection' má kompaktní, pravidelný tvar. Jeho jehlicovité listy jsou lesklé, svěže zelené. Kvete bílými zvonkovitými květy od února do dubna. Doroste vám do výšky a šířky kolem 40 cm.

Výhody vřesovce darlejského:

·         Mrazuvzdorný keř

·         Krásně kvete

·         Vždyzelený, půdopokryvný keř

Návod na pěstování:

Vřesovec darlejský vyžaduje slunné místo, ale snese i mírný polostín. Nejlépe roste v propustné, humózní půdě. Dokáže růst v kyselé i zásadité půdě. Nedělá mu ale dobře mokro a sucho. Po odkvětu jej seřízněte, podpoříte tím další kvetení a jeho kompaktnější růst.

Zkrášlete své záhony tímto půdopokryvným keřem, který vytvoří krásně kvetoucí koberce. Je vhodný i do skalek nebo vřesovišť. V nabídce máme více druhů tohoto keře.