benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Čilimník 'Queen Mary'

Cytisus 'Queen Mary'

Popis rostliny:Cytisus praecox, česky čilimník, je opadavý keř, který řadíme do čeledi Fabaceae – bobovité. Pochází ze západní a střední Evropy.Druh 'Queen Mary' je krásně kvetoucí keř, hustý a vzpřímený. Dorůstá do výšky a šířky 100 cm. Jeho květy… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
1_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutočervená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Cytisus praecox, česky čilimník, je opadavý keř, který řadíme do čeledi Fabaceae – bobovité. Pochází ze západní a střední Evropy.

Druh 'Queen Mary' je krásně kvetoucí keř, hustý a vzpřímený. Dorůstá do výšky a šířky 100 cm. Jeho květy kvetou od konce do konce června světle žlutou barvou v kombinaci s oranžově-červenou barvou. Listy jsou opadavé a tmavě zelené.

Výhody čilimníku:

·         Atraktivní kvetení

·         Mrazuvzdorný

·         Suchomilný keř

Návod na pěstování:

Čilimník má rád, když jej vysadíte na slunné místo. Nesnáší přemokřené půdy. Vhodné jsou kyselé a živné půdy. Na udržení kompaktního a hustého tvaru stříhejte každoročně po odkvitnutí loňské výhony. Řez do staršího dřeva nemá rád. Potřebuje ochranu před mrazem a před divou zvěří, která ho ohryzává.

Vysaďte si čilimník do vaší zahrady, do skupiny stálezelených dřevin nebo i do skalky. Krásně vypadá i jako obruba kolem chodníků jako takový malý živý plot. Podívejte se i na jiné druhy, které máme v nabídce.