Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Dřín obecný 'Golden Glory'

Cornus mas 'Golden Glory'

Cornus mas, česky dřín obecný, je opadavý keř původem z jižní Evropy a západní Asie. Řadí se do čeledi Cornaceae – dřínovité. Druh 'Golden Glory' kvete brzy na jaře ještě před listy v hustých soukvětích žlutou barvou. Květy jsou méně nápadné než u… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících únor - březen
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
Barva plodu
oranžovočervená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Cornus mas, česky dřín obecný, je opadavý keř původem z jižní Evropy a západní Asie. Řadí se do čeledi Cornaceae – dřínovité.

Druh 'Golden Glory' kvete brzy na jaře ještě před listy v hustých soukvětích žlutou barvou. Květy jsou méně nápadné než u jiných dřínů. Listy jsou krásně zelené a lesklé, na podzim se zajímavě zbarvují. Z květů dozrávají oranžově-červené plody, jsou atraktivní pro ptáky.

Výhody dřínu obecného:

·         Mrazuvzdorný

·         Atraktivní květy a listy

·         Nenáročný na pěstování

Návod na pěstování:

Dřín obecný má rád slunná místa, avšak snese i polostín. Vhodná je pro něj kyselá, živná a dostatečně vlhká půda. Doporučujeme keř obsypat mulčem, aby půda nevysychala. Během sucha nezapomeňte polévat.

Pořiďte si u nás tento keř a nebudete litovat, je vhodný jako solitér, ale i do skupiny jiných dřevin. V nabídce máme více druhů dřínů, jsou připraveny na doručení až k vám domů.