benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Vajgélie květnatá 'Candida'

Weigela florida 'Candida'

Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - červenec
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Vajgélie květnaté jsou východoasijský druh pocházející z Japonska a Číny. Patří do čeledi Caprifoliaceae – zimolezovité, rodu Weigela. Rod Weigela byl pojmenován po německém vědci Weigelt. Vajgélie květnatá 'Candida' je jedním z mála kultivarů, který kvete čistě bílými květy. Květy vykvétají od konce května a vydrží kvést téměř do července. Bílé, zvonkovité květy se nádherně vyjímají na pozadí zelených, podlouhle vejčitých listů s pilovitým okrajem. Celý keř roste vzpřímeně a v dospělosti dorůstá do výšky 100–150 cm.

Vajgélie květnatá 'Candida' v zahradě

·         Vytvoříte z ní atraktivní neformální živý plot.

·         Uplatní se nejen v zahradách a předzahrádkách, ale také v parcích i v městské zeleni, a to díky tomu, že jí nevadí znečištěné prostředí.

·         Vysazena uprostřed trávníku bude skvělou dominantou zahrady.

·         Zkombinujte ji s okrasnými keři, například s tavolou (Physocarpus) nebo pustorylem (Philadelpus).

Návod na pěstování

Vajgélie květnatá má nejraději teplá, slunná nebo polostinná místa. Daří se jí v propustné, středně vlhké a humózní zahradní zemině. Jinak není náročná. Po odkvětu jí sestřihněte nové výhony o 1/3 až 1/2 jejich délky, pak v témže roce znovu rozkvete. Pokud chcete vajgélie tvarovat, můžete tak dělat jarním nebo letním řezem. Udělejte to na jaře, kdy začínají rašit listy nebo v létě po odkvětu. Řezem zajistíte její zhoustnutí, lepší zdravotní stav a bohatší kvetení. Je mrazuvzdorná do -23 °C, může namrzat, avšak po řezu opět zregeneruje.