Herbář (říjen 2024)
Stáhněte si nový herbář s Kleopatřinou jehlou. 5 důvodů proč si ji vysadit do zahrady, v jakých podmínkách se jí daří a s čím ji kombinovat.
Vodní a bahenní rostliny jsou důležitou součástí zahrad s jezírkem, potůčkem nebo jiným vodním prvkem. Kombinací vhodných rostlin různých výšek, strutur a nároků vytvoříte zajímavou a přitažlivou scenérii.
Jak je vybrat a pěstovat se dozvíte v našem Průvodci pěstováním vodních a bahenních rostlin.
Rostliny sázejte až několik týdnů po napuštění vody.
Na konci jara nebo začátkem podzimu protrhávejte a dělte rostliny, které jsou přerostlé a utlačují jiné.
Na podzim vyčistěte vodu od odumřelých rostlin. Choulostivé rostliny přeneste z jezírka do nádoby s vodou a dejte do místnosti, kde nemrzne.
Rostliny do jezírka nebo jiného vodního prvku se dělí do těchto skupin:
Rozlišujeme rostliny na mělký okraj vody do hloubky 7–15 cm nebo rostliny do hlubší mělčiny do 30 cm. Pobřežní rostliny vytváří zázemí a ochranu pro vodní živočichy.
Na mělký okraj vody se hodí:
Do hlubší mělčiny je vhodný:
Tyto rostliny snesou podmáčenou půdu a příležitostné zaplavení. Vysazují se na okraj jezírka.
Patří mezi ně:
Rostou ve vlhkých, ale nezamokřených půdách. Hodí se k přírodním vodním prvkům.
Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhony. 99,8 % rostlin doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená.
Stáhněte si nový herbář s Kleopatřinou jehlou. 5 důvodů proč si ji vysadit do zahrady, v jakých podmínkách se jí daří a s čím ji kombinovat.
Umotejte si jednoduchý podzimní věnec bez použití kovového drátku. Využijte přírodní materiály, které jsou všude kolem vás. Více fotek najdete v galerii na konci článku.