benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rozrazil

Veronica surculosa

Veronica surculosa, česky rozrazil, je skalnička, která má původ v Turecku. Řadíme jej do čeledi Plantaginaceae – jitrocelovité.Tento druh rozrazilu vytváří nízké, kompaktní a hebké polštáře ze stříbrných, drobných a hustých listů. Kvete od května… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
1_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Veronica surculosa, česky rozrazil, je skalnička, která má původ v Turecku. Řadíme jej do čeledi Plantaginaceae – jitrocelovité.

Tento druh rozrazilu vytváří nízké, kompaktní a hebké polštáře ze stříbrných, drobných a hustých listů. Kvete od května do června velmi hezkými, drobnými, ale za to nádhernými fialovými kvítečky s bílou linkou kolem, které kvetou ve velmi velkém množství. Je to krásná skalnička, která dorůstá do výšky 5 – 10 cm.

Výhody rozrazilu:

·         Mrazuvzdorný do  -28°C

·         Výborný do skalek

·         Kvetoucí trvalka

·         Vhodná i jako půdopokryvná rostlina

·         Není náročný na pěstování

Rozrazil má rád slunná místa nebo i polostín. Vhodné jsou hlinitopísčité, propustné půdy. Nejlépe se mu daří ve štěrkovitých nebo kamenitých půdách, kde můžete přidat vápník. Velmi dobře se rozrůstá a potřebuje dostatek místa. Množíme jej dělením trsů.

Máte v zahradě skalku nebo suchý zídek? Určitě si tam vysaďte rozrazil, dokonale je ozdobí. Vhodný je totiž do skalek, koryt, ale i zídek. V našem zahradnictví vám nabízíme množství druhů této trvalky, ale i mnoho jiných skalniček. K rozrazilu si můžete objednat i Cymbalaria muralis, Dianthus gratianopolitanus, Campanula carpatica a jiné.

Zkrášlete si svou skalku skalničkami z našeho Zahradnictví Flos.