Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Verbena, sporýš 'Samira Blue with Eye'

Verbena hybrida 'Samira Blue with Eye'

Verbena 'Samira Blue with Eye' upoutá temným modrofialovým květenstvím. Tato letnička převislého tvaru nakvétá množstvím velkých pětičetných kvítků složených do polokulovitých květenství. Tmavé modrofialové květy s nápadným bílým okem se objevují na… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
modrofialová
  • Popis produktu
Verbena 'Samira Blue with Eye' upoutá temným modrofialovým květenstvím. Tato letnička převislého tvaru nakvétá množstvím velkých pětičetných kvítků složených do polokulovitých květenství. Tmavé modrofialové květy s nápadným bílým okem se objevují na rostlinách již od května a jsou velkým lákadlem pro motýly. Listy jsou drobné, svěže zelené a zoubkované a pod záplavou květů jen jemně prokukují.
Rostliny preferují slunné až polostinné stanoviště s dobře propustným, vlhkým substrátem. Nejvíce vyhovuje jihovýchodní, východní nebo západní expozice. Při výsadbě provedeme základní hnojení substrátu pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace přihnojujeme 1 - 2x týdně hnojivem pro balkonové rostliny. Zálivku podřizujeme průběhu počasí. Vhodné jsou samozavlažovací nádoby, které nám vypomohou s udržením správného vodního režimu. Rostliny do venkovních prostor vysazujeme až po 15. květnu, kdy je již nebudou ohrožovat přízemní mrazíky.
Verbeny se svým krásným převisem hodí nejen do truhlíků na okenní parapety, balkony či do závěsných nádob, ale zkrášlí i terasy a odpočívadla. Vyniknou v kombinacích s ostatními balkonovými rostlinami a svými živými barvami na sebe vždy upoutají pozornost.