benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Borůvka chocholičnatá, kanadská borůvka 'Concord'

Vaccinium corymbosum 'Concord'

Vaccinium corymbosum, česky kanadská borůvka nebo borůvka chocholičnatá, je keř pocházející ze Severní Ameriky a v Evropě zdomácněl. Odrůda 'Concord' patří mezi polorané odrůdy, jejichž plody dozrávají na přelomu července a srpna. Plody jsou… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
modrá
  • Popis produktu

Vaccinium corymbosum, česky kanadská borůvka nebo borůvka chocholičnatá, je keř pocházející ze Severní Ameriky a v Evropě zdomácněl.
Odrůda 'Concord' patří mezi polorané odrůdy, jejichž plody dozrávají na přelomu července a srpna.
Plody jsou téměř kulaté, středně velké, modré a šťavnaté. Jsou velmi chutné. Kvete od května až do června bílými květy až světlerůžovými ve tvaru konvalinky. Květy mírně voní. Listy jsou opadavé, oválné, tmavě zelené, na podzim se překrásně zbarví do jasno červena.

Výhody kanadské borůvky:

  • Chutné, velké a zdravé plody
  • Plody nebarví tak jako klasické borůvky
  • Mrazuvzdornost je vysoká
  • Není náročná na pěstování

Nevýhody kanadské borůvky:

  • Mrazy pod -30°C nepříznivě ovlivňují násadu plodů
  • Mají specifické požadavky na půdu


Kanadská borůvka má ráda slunce. Na pěstování není náročná, ale potřebuje především kyselou půdu, výborně propustnou s bohatou zálivkou. Nesnáší stát ve vodě a nemá ráda vápenaté půdy. Na vysazení použijte rašelinu a každoročně musíte doplňovat kyselou zem. Doporučujeme vykopat záhon na cca 50 cm a vysypat ho rašelinou s dobrým kompostem. Jelikož příprava půdy je složitější, rozšířilo se pěstování i ve velkých nádobách, kde máte zajištěný odtok vody. Použijte hnojiva na vřesovištní rostliny nebo na podporu plodů.

Vysaďte si přísun vitamínů do vaší zahrady v podobě borůvky. Obsahují důležité látky při odbourávání toxinů, jsou prospěšné při krvotvorbě a podpoře trávení. Bylo zjištěno, že tělo si získané účinné látky z borůvky dokáže uchovat dlouhou dobu. V nabídce našeho zahradnictví máme více druhů borůvek, stačí si objednat.