210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Rostliny balíme s maximální péčí a 99,8 % rostlin k vám doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená nebo uvadlá. Více o tom, jak balíme

Skalničky

Skalničky jsou nejen krásné, ale i velmi odolné rostliny. Tyto nenáročné rostliny jsou schopny přežít v náročných podmínkách, kde se jiným rostlinám nedaří. Skalničky jsou ideální na suchá stanovitě jako jsou skalky, kamenné zídky nebo alpina. Zkombinujte různé druhy skalniček, aby navazovalo jejich kvetení od jara do podzimu.

Jak začít se skalkou? Jaké trvalky vysadit do skalky? Čtěte dále, tyto a další otázky jsme zodpověděli v návodu Jak na skalku.

 

 

Zobrazit více

Skalničky vybírejte podle podmínek, kam je vysadíte. Většina skalniček preferuje slunečné stanoviště, některé druhy však prospívají v polostínu nebo stínu. Skalničky nesnesou přemokření a vyžadují dobrou drenáž.

 

Jak začít se skalkou

Při zakládání skalky je třeba nejprve vybrat vhodné místo a odstranit z něj plevel. Skalku je možné vytvořit i na malém prostoru nebo ve svahu. Skalka může být jak na slunci, tak v polostínu nebo ve stínu. Do půdy přidejte písek a štěrk pro zlepšení drenáže. Pak umístěte větší kameny, aby působily přirozeně a byly stabilní. Štěrbiny vyplňte půdou a rostlinami.

Jaká půda je vhodná do salky

Skalničky preferují dobře propustnou, písčitohlinitou nebo štěrkovitou půdu. Půda by měla být lehká a bohatá na minerály, ale chudá na živiny, jako v přirozeném prostředí, kde rostliny rostou.

Kdy a kam sázet skalničky

Skalničky se obvykle sází na jaře nebo na podzim, kdy není příliš velké horko, které by mohlo mladé rostlinky poškodit. Skalničky můžete sázet i v létě, ale vyhněte se horkým dnům a vysazujte nejlépe večer.

Jak zalévat skalničky

Skalničky obecně vyžadují méně vody a jsou odolné vůči suchu. Po výsadbě je zalévejte pravidelně, než zakoření- Půda by nesmí být přemokřená, aby nedošlo k uhnívání rostlin. 

 

Vhodné trvalky do skalky

Vhodnými trvalkami jsou například rozchodník, trávnička, devaterník, plaménka šídlovitá, koniklec, šáter, iberka, kosmatec, netřesk, lomikámen a další. 

Skalničky kvetoucí na podzim

Na podzim kvetou hlavně rozchodníky, které svými květy přitahují opylovače. 

Jak hnojit rostliny ve skalce

Skalničky nepotřebují hnojení, protože v jejich přirozeném prostředí rostou na chudých půdách. 

Jak stříhat rostliny ve skalce

Většina skalniček vyžaduje jen minimální údržbu, jako je odstranění odumřelých květů nebo listů, aby se podpořil další růst a kvetení. Na jaře ostříhejte suché stonky a posbírejte uschlé listy. 

Jak se starat o skalku?

Pravidelně odstraňujte plevel a také suché části rostlin. V brzkém jaru skalničky ostříhejte, pokud to vyžadují, případně dosaďte ty, které vymrzly.

Jak pěstovat tařičku

Tařička je typická skalnička, která preferuje slunné polohy a dobře propustnou půdu. Tařičku zalévejte střídmě a vysaďte do půdy s přídavkem štěrku pro zlepšení drenáže.

Při správném výběru skalničky vytvoří barevnou a rozmanitou podívanou. Rádi vám poradíme s jejich výběrem.

 

Rady, tipy a inspirace z našeho blogu

Skalničky
Podrobná filtrace skalničky
Podrobná filtrace skalničky
Filtrovat
Barva květu
Barva listu
Doba květu
Výška v dospělosti
Stanoviště
Zálivka
Opadavost
Nároky na půdu
Mrazuvzdornost
Cena
Barva květu
Barva květu
Barva listu
Barva listu
Doba květu
Doba květu
Výška v dospělosti
m
m
Stanoviště
Stanoviště
Zálivka
Zálivka
Opadavost
Opadavost
Nároky na půdu
Nároky na půdu
Mrazuvzdornost
Mrazuvzdornost
Cena
Zavřít
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

500 – 5 000 
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

500 – 5 000 
1 10 20 29 30 31 40 50 54

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhony. 99,8 % rostlin doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená.

DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Zahradničení má být zábava. Naše články vás inspirují nebo vám pomůžou.