Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kosmatec 'Jewel of Desert Topaz'

Delosperma hybrida 'Jewel of Desert Topaz'

Popis rostlin:Delosperma, nazývaná také kosmatec, je trvalka, která patří do čeledi Aizoaceae – kosmatcovité. Jde o skalničku pocházející z Jižní Afriky. Kosmatec 'Jewel of Desert Topaz' je nízká sukulentní rostlina dorůstající do výšky 10–15 cm,… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
oranžová
  • Popis produktu

Popis rostlin:

Delosperma, nazývaná také kosmatec, je trvalka, která patří do čeledi Aizoaceae – kosmatcovité. Jde o skalničku pocházející z Jižní Afriky. Kosmatec 'Jewel of Desert Topaz' je nízká sukulentní rostlina dorůstající do výšky 10–15 cm, přičemž se rozrůstá více do šířky. Vytváří husté, masité listy, které neopadávají. Tyto dužnaté listy zelené barvy připomínají kaktus. Během léta na ní vykvétají nádherné jazykovité květy oranžové barvy s bílým prstencem a žlutým středem. Květiny kvetou velmi dlouho, od května až do prvních mrazů, ve velkém množství až pokrývají zelené listy. Květy jsou během slunečného počasí otevřené a na noc a během zamračených dnů se zavírají.

Kosmatec 'Jewel of Desert Topaz' v zahradě:

·         Štěrkovité a kamenité záhony jsou skvělým místem k jejich pěstování.

·         Uplatní se i ve skalkách, kamenných a suchých zídkách.

·         Ideální k pokrytí prázdných míst ve skalkách, kde je vysadíte ve větší skupině, čímž vytvoří nádherný kvetoucí koberec.

·         Může se pěstovat i v květináčích či jiných okrasných nádobách.

·         Hodí se i ke zkrášlení hrobů na hřbitovech.

Návod na pěstování:

Kosatce jsou suchomilné skalničky, které mají rády slunná a suchá místa. Nejraději mají písčité až kamenité půdy s drenážní vrstvou. Vhodná je mírně výživná, propustná, dobře odvodněná půda. V mokré a těžké půdě bude trpět. Zalévání nevyžaduje, pouze dokud nezakoření. Vydrží velmi dlouhé suché období. Při pěstování v květináči nezapomeňte na drenáž, aby přebytečná voda odtékala. V zimě ji chraňte textilií před nadměrným vlhkem, zimu přežije pouze pokud má zajištěné rychlé odtékání vody, v důsledku zimního vlhka může uhynout.