benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Nenáročné skalničky do nové skalky? Zasaďte tyto čtyři

Skalničky

Mít na zahradě skalku znamená mít příležitost vybudovat si na malé ploše vlastní krajinu – stačí vhodně umístit kameny, zajistit části skalky dostatečné oslunění a části trochu stínu… a nic nebrání tomu, abyste na zahradě ve středu Evropy pěstovali skalničky z celého světa.

Říkáte, že tak jednoduché to není? Máte pravdu, některé skalničky mají specifické nároky na podmínky a péči, kterou jim pěstitelé věnují – a i při malé chybě může veškerá snaha přijít vniveč. Máme pro vás výběr skalniček, které jsou odolné, potřebují minimum péče a vyhnete se při jejich pěstování zklamání z neúspěchu. 

Lomikameny. Nejoblíbenější české skalničky

Jejich obliba je namístě. Díky silným kořenům, které dosáhnout i do těch nejméně dostupných štěrbin mezi kameny (odtud i název rostliny), rostou i tam, kde jiné skalničky vyklízejí pole. Na trhu je přibližně 400 druhů a kultivarů lomikamenů s různě velkými listovými růžicemi a květy. Lomikameny potřebují k růstu slunce a dobře propustný substrát. I při minimální péči vytvoří na skalce krásné a bohatě kvetoucí bochánky.

Lomikameny v nabídce

Netřesky rostou v každé zemině a v každých klimatických podmínkách

Nevadí jim horko, sucho, ani zima a mráz. Netřesky jsou mimořádně odolné rostliny, které se přizpůsobí každým podmínkám –  k růstu jim stačí dokonce jen malá štěrbinka s troškou substrátu. Na skalce jsou netřesky atraktivní především stavbou rostliny – nápadné různobarevné růžice se ztučnělými listy jsou nepřehlédnutelné. Společně s lomikameny patří netřesky k základním rostlinám pro osazení skalky.

Netřesky v nabídce

Plamenky. Trvalky našich babiček slaví návrat

Kultivary, které v dubnu a květnu tvoří bohatě kvetoucí koberce, rozzáří každou skalku a přilákají do zahrady užitečný hmyz. Plamenky (také známé jako phloxy) dobře snáší pěstitelské přehmaty, snadno a ochotně se množí, především pak na slunečném stanovišti. Hezké (stálezelené) zůstávají plamenky i po odkvětu, na skalce vypadají dobře celý rok. Aby vytvořily bohaté koberce, vyhraďte jim dostatek místa, nebojte se kombinovat různé barvy květů.

Plamenky v nabídce

Hvozdíky provoní celé okolí

Do skalky vyberte především nižší, drobnokvěté a subtilnější kultivary, které postupně vytvoří menší a velmi dekorativní koberce plné květů, které na rostlinách vydrží poměrně dlouho. Karafiáty, jak se hvozdíkům také říká, dávají přednost dobře osluněnému umístění s dobře propustným substrátem, žádnou náročnější péči nevyžadují. Latinské jméno hvozdíku (Dianthus) znamená ve volném překladu „božský květ“ – a na skalce karafiáty vypadají opravdu božsky.

Hvozdíky v nabídce

Sdílet: