benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rozchodník skalní 'Angelina'

Sedum reflexum 'Angelina'

žluté květy listy přisedlé, čárkovité, téměř válcovité, dužinaté suchá slunná místa, skalky, zídky půdy dobře odvodněné Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
žlutozelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Sedum reflexum, česky rozchodník skalní, je trvalka rozšířená téměř po celé Evropě, na skalnatých a světlých lesích. U nás není původní a řadíme ji do čeledi Crassulaceae – tlusticovité.

Kultivar 'Angelina' je novější odrůda, která vás zaujme krásně zbarveným olistěním, je žluto-zelené. Během chladných dnů na podzim se barva listů změní na hnědou až červenou. Zajímavé divadlo! Skalnička kvete v období červen až srpen zářivě žlutými květy. Dorůstá do výšky 10 cm, v období kvetení do výšky 20 cm.

Výhody rozchodníku skalního Angelina:

·         Ideální do skalek a suchých zídek

·         Mrazuvzdorný do -34°C

·         Nenáročný na pěstování

·         Má půdopokryvné vlastnosti

Rozchodník skalní má rád slunná místa. Nejlépe se mu daří v sušších, dobře propustných, hlinitopísčitých až kamenitých půdách. Jinak není náročný na pěstování.

Rozchodník vhodný do skalek nebo kamenných koryt či suchých zídek. Skvěle vynikne s kameny a na ozelenění extenzivních střešních zahrad nebo trvalkových záhonů. Můžete ho kombinovat i se skalními růžemi nebo skalničkami, doporučujeme Cymbalaria muralis, Dianthus gratianopolitanus, Lithodora diffusa a jiné. Všechny tyto skalničky, ale i další, najdete v nabídce našeho zahradnictví.