benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Masoplod 'Purple Stem'

Sarcococca hookeriana 'Purple Stem'

Sarcococca hookeriana, česky masoplodka, je stálezelený keř pocházející z východní Asie. Řadíme ho do čeledi Buxaceae – zimostrázovité.Druh 'Purple Stem' je malý keř se soukvětími červeno-bílých květů dorůstajících do výšky kolem 80 cm. Je raritou… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících únor - březen
Mrazuvzdornost 8a
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
bílá
Barva plodu
modročerná
  • Popis produktu

Sarcococca hookeriana, česky masoplodka, je stálezelený keř pocházející z východní Asie. Řadíme ho do čeledi Buxaceae – zimostrázovité.

Druh 'Purple Stem' je malý keř se soukvětími červeno-bílých květů dorůstajících do výšky kolem 80 cm. Je raritou mezi okrasnými dřevinami kvetoucími v zimě. Připomíná trochu krušpán, je vždyzelený s podlouhlými listy dlouhými kolem 8 cm. Květy se objevují obvykle v únoru až březnu a mají nasládlou vůni, která připomíná jasmín. Z květů se vytvoří kulaté a lesklé, modro-černé plody.

Výhody masoplodky:
Atraktivně voňavé květy a plody
Můžete ji pěstovat jako pokojovou rostlinu
Atraktivní, vždyzelené listy

Masoplodka nejlépe roste v polostínu nebo ve stínu. Nejlepší je vápenatá, propustná, na živiny bohatá půdá. V chladnějších oblastech potřebuje ochranu před nízkými teplotami, nejlepší je přenést ji dovnitř do chladnější místnosti nebo zimní zahrady s dostatkem světla. V teplejších oblastech stačí kořeny zakrýt vrstvou suchého listí. V sušší půdě méně namrzá. Snese teploty do -12°C.

Udělejte si radost tímto krásným keřem, který vás potěší svými krásnými, voňavými květy a vždyzelenými listy. Vysaďte ho na chráněná a teplá místa v zahradě, ale i do nádob na vaše balkóny a terasy. Můžete ho umístit i v zimní zahradě nebo v pokoji.